06 Mart 2017

Activar Ürünleri ve Özellikleri

Activar Ürünleri ve Özellikleri

Activar kapsül içeriğinde bulunan AC – 11 bileşeni, yüzyıllardır Peru’da ve yağmur ormanlarında yaşayan yerliler tarafından kullanılan bir bitkiden elde edilen özel ekstredir. Bu bitkiyi yerliler güçten düşmüş ya da yaralanmış savaşçılarının iyileşmesi için ve yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar çeken yaşlıların acılarını dindirmek için kullanmışlardır. Bu bitki 2000 yıldır Güney Amerika’da kedi pençesi ismiyle anılmakta ve kullanılmaktadır. AC – 11, kedi pençesi bitkisinin yan etkilere sebep olan alkaloidlerinden arındırılmış biyoaktif madde içerir.

Kedi pençesi bitkisinin Güney Amerikalı yerliler tarafından yaygın kullanımı daha sonra Batılılar tarafından öğrenilmiş ve üzerinde birçok araştırma ve test yapılmıştır. Batılılar yaptıkları araştırmalarda kedi pençesi bitki ekstresinin anti – tümör, anti – romatizmal ve bağışıklık sistemini güçlendiren etkilerini keşfetmişlerdir. Peru’da yaşayan akciğer kanseri bir hastanın kanserini tedavi ettikten sonra önce Avrupa daha sonra da Amerika’ya haberleri gitmiştir. AC – 11 ekstresinin bilinen etkilerinin kanıtlanması için klinik ortamlarda testler yapılmış ve aynı yerlilerin törenlerde gerçekleştirdiği şekilde kullanıma hazırlanmıştır. Tüm bu araştırma ve incelemeler sonucunda ise iyi geldiği savunulan hastalıkları tedavi edici olduğu klinik olarak da kanıtlanmıştır. AC – 11 maddesi daha sonra Amerika Patent Dairesi tarafından DNA onarımını destekleyen özellikleri ile patent koruması altına alınmıştır.

Olumsuz hava koşulları, güneş ışınları, stres, beslenme, metabolizma rahatsızlıkları, hastalık ve enfeksiyonlar, zararlı alışkanlıklarımız gibi nedenlerden dolayı hücrelerimiz yani dolayısıyla DNA mız hasara uğramaktadır. Bunun her gün her hücrede en az 10.000 DNA hasarı şeklinde gerçekleştiği düşünülmektedir. Tüm bu hasarları onarmaya çalışan ise 11 numaralı kromozomda bulunan genlerimizdir. İşte Activar  Ac 11’ in temel özelliği de her gün gerçekleşmekte olan bu DNA hasarlarını onarmada hücrelerimize destek ve yardımcı olmaktır. AC – 11, DNA onarıcı kapasiteyi desteklerken aynı zamanda da tip III kollajen üretiminin artmasına yardımcı olur.

Peki Activar Ürünlerinin özellikleri nelerdir?

 1. Hücrelerde oluşan DNA hasarlarını onarmada hücrelere destek ve yardımcı olmakta,
 2. Anti – aging beslenme takviyesi özelliği bulunmakta,
 3. Anti – oksidan özelliği sahip olmakta,
 4. Ciltteki toksinlerin atılmasına önemli ölçüde destek olmakta,
 5. SPF 15 koruma olan bir güneş koruyucu ürünün içerisine eklendiğinde eriter ve blistem oluşumdan dolayı koruyuculuğunu yaklaşık 5 kata kadar arttırmakta,
 6. Kanser hücreleri özellikle lösemi hücre dizilimleri üzerinde baskılayıcı rol oynamakta,
 7. Kanserli hastalarda kemoterapi ile azalan beyaz kürelerin oluşumunu kısa sürede arttırmakta,
 8. Meme kanseri olan hastaların hücreleri üzerinde dozla birlikte artan direkt antiproliferatif yani hücre büyümesini engellemekte olan etkiye karşı etkin olduğu bildirilmekte,
 9. Bağışıklık sistemini güçlendirmekte,
 10. Vücut savunmasını desteklemekte,
 11. Yüksek antioksidan özelliği göstermekte,
 12. Ciltte yenilenmeye destek olmakta,
 13. Cilde ışıltı kazandırırken, sivilce gibi cilt problemlerinde azaltmakta,
 14. Yaşlanma karşıtı rol oynamakta,
 15. Hücre yenileyici özelliklerinden dolayı canlı ve enerjik hissettirmektedir.

Activar Ac 11, cilde hem kozmetik olarak doğrudan uygulanabildiği gibi Activar kapsül şeklinde ağız yoluyla da kullanılabilen tek üründür. Toksitesine rastlanmamıştır. Anti – inflamatuvar, anti – tümör ve bağışıklık sistemini güçlendiren etkileri görülmüştür.

Activar, bitkisel bir ürün olup, gıda takviyesi şeklinde kullanılmaktadır. Bu takviye ürünü yetişkinlerin kullanımına özel olarak formüle edilmiştir. 18 yaş altı insanların kullanımına uygun değildir. Hamile ve emzirenler tarafından kullanılmaması önerilmektedir. Cilt ve vücut savunmasına takviye almak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Ürünün kullanımı şişesi üzerinde mevcuttur. Activar kapsülün ürün formülü 14 patentlidir. Ürün şişesi içerisinde 30 kapsül bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ