En Kullanışlı Kitaplık Modelleri

31 10 Aralık 2016

Ev sakinleri hem kullanışlı olması yönünden, hem de dekoratif özellikleri gereği çeşitli ev eşyalarını elde etmek isterler. Bu durum çok da doğaldır. Çünkü bir ürünün kullanışlı olması ile beraber estetik değerlere de sahip olması her anlamda mutluluk vericidir. Söz konusu eşyalar kitaplık olduğu zaman seçeneklerin değerlendirilmesine ayrı bir özen gösterilir. Kitaplıkların eve ya da iş yerine kattığı hava çok farklı etkiler yaratır. Gerek kullanım alanı, gerek ise neler için kullanıldığı önemli olan bu farklı modeller en çok da gösterişli ancak az yer kaplayan seçenekler arasından seçilir. Fakat ne olursa olsun ilk seçim kriteri elbette ki ürünün pratik kullanıma yatkın olması ile ilgilidir.

En Hoş Modeller

Daha çok hem kitap, hem biblo, hem de muhtelif eşyaların konulması için tercih edilen ve daha çok da iş yeri ya da salonlar için uygun olan kalıplı, geniş kitaplıklar içinde Fondea modeli fazlaca dikkat çeker. Çünkü bu model orta kısmındaki geniş kutu tipi alanı, bu alanın çevresindeki serbest bölmelerin yapısı ve simetrik görüntüsü ile her anlamda değerlendirilebilir. Dikine kitap yerleşiminin yanı sıra biblo, ödül, plaket gibi malzemelerin sergilenmesi de bu modele uygundur.

Ample kitaplık modelleri ise benzer şekilde geniş alanlarda ve büyük duvar önlerinde daha sık değerlendirilebilir. Hem hacimli, hem de gösterişli yapısı ile ilgi odağı olan bu ürün aynı zamanda kapasitesi ile de kullanışlı olduğunu kanıtlar niteliktedir. Görsel anlamda heybetli durduğu için daha yüksek tavanlı yerlerde tercih edilen bu kitaplıkları dileyen herkes rahatlıkla kullanabilir.

Raf genişliği, genel hacim, duruş ve ergonomi gibi unsurlar eşliğinde değerlendirilen ve başarılı bulunan pek çok kitaplık modeli de yine tercih edilebilmektedir.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER