26 Aralık 2015

Yüzdeki Kızarıklıklar İçin Maske Tarifi

Gerek gün boyu güneş ışınlarına maruz kaldığından ötürü, gerekse öteki zararlı etkiler dolayısıyla cildimiz sık sık çeşitli sorunlarla karşılaşmakta. Bu sorunlardan bir tanesi de yüzde yanma ve kızarıklıkların oluşması. Özellikle hassas bir cilde sahip olanlar yüzlerine değen bir cımbız dahi olsa kızarık bir ciltle karşılaşırlar. Peki gelelim porno izle sorumuza, yüzdeki kızarıklıklarla nasıl baş edebiliriz?

Cilt sorunlarını kimyasal boya ve ilaçlarla bastırmanın sadece kısa süreli ve sağlıksız bir çözüm olduğunu düşündüğümüz için bu sorunu doğal yöntemlere başvurarak sağlıklı bir şekilde çözmeyi tavsiye ediyoruz. Bunun için bu yazımızda sizlere en rahat ulaşabileceğiniz ve en kolay hazırlayabileceğiniz iki faydalı besinin karışımı ile yapılan bir maske tarifi vereceğiz: Yoğurt ve Salatalık
Yoğurdumuzun yağsız olmasına özellikle dikkat edelim çünkü yağ oranı yüksek olan yoğurt ciltte çeşitli yağlanma ve akne sorunlarına sebep olabilir. Salatalığı blender yardımıyla iyice ezdikten sonra temiz bir kasede 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt ile karıştırıyoruz. Oluşan sulu karışımı temiz bir pamuk yardımıyla önce cildimizin küçük bir kısmında deniyoruz. Eğer cildinizde kızarma oluştuysa lütfen maskeyi sürmeyin ve kızarıklıklar için doktora başvurun. Fakat cildiniz herhangi bir olumsuz tepki vermediyse göz altlarınız hariç kızaran cildinize maskeyi güzelce sürün. Yaklaşık yirmi dakika etkisini göstermesi için yeterli olacaktır, daha fazla yüzünüzde yakalanma anları bekletmenizi kesinlikle önermiyoruz. Ardından ılık suyla yüzünüzü tahriş etmeden durulayın. Zaman zaman gül suyu ile kızaran cildinizi temizleyerek yüzünüzün daha canlı ve parlak olmasına katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü kuruturken hassas bir şekilde ve tahriş etmeden kurutmak da kızarıklıklarınızın azalmasına yardımcı olacaktır. Tavsiyelerimiz doğrultusunda cilt kızarıklıklarınızdan zamanla kurtulacağınızı umuyoruz, güzel ve sağlıklı kalın..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ