2018 Ev Dekorasyonu Turuncu Renk Modası

11
184
Okuma

Renkli tasarımlar kuşkusuz ki ruh halini etkileyen bilimsel olarak da kanıtlanmış durumlar arasındadır. Renk seçimi yaparken mutlaka klasik renklerden kaçınmalısınız ve koyu renk tonlarından uzak durmalısınız. Eğer evinizde veya ofisinizde duvar kağıtlarını tercih ediyorsanız duvar kağıtlarının renklerine önem vermelisiniz, bugün sizlere 2018 yılının trend rengi olan turuncu renkteki dekorasyon örneklerini vereceğim.

Günlük hayat da bir çoğumuz bir çok kez evimiz de küçük de olsa farklılıklar yaratmayı sevmişizdir. Bu gerek aksesuarlar olsun gerek mobilyalar olsun gerek ise duvar rengi olsun hemen hemen her konu da değişiklik yapmak biz kadınlara her zaman için çok iyi gelmiştir. Peki sizler hiç dekorasyonunuz de turuncu rengini hiç denediniz mi. Bu sorunun cevabı eminim ki hayır olacaktır. Biz kadınlar turuncu rengin çok zor bir renk olduğunu biliyoruz.

Turuncu Renk Dekorasyon Örnekleri

İşte tam da bu sorunuz için doğru adrestesiniz hanımlar. Bu gün sizler ile ev dekorasyonun da turuncu renk kullanımı hakkın da bilgiler vereceğiz.

O zaman ne duruyorsunuz haydi hemen başlayalım da sizler de değişik değişik turuncu renk kullanımı hakkın da bilgi sahibi olunuz. İlk olarak yapmamız gereken hanımlar evimizin krokisini, gözden geçirmektir. Yani demek istediğim odalarımız ve salonumuzun büyüklük ve küçüklüğüne dikkat etmemiz olacaktır. İkinci olarak ise önceden evimiz de kullandığımız ve dekore etiğimiz renklere dikkat etmek olacaktır.

Peki turuncu nasıl dekore edilir.

Örneğin hanımlar diyelim ki salonunuz önceden lacivert rengin de sizler bu lacivert bira daha hareketlendirmek için koltuk yastıklarınızı, aksesuarları turuncu renk seçebilirsiniz.

Veya mutfağınızı lila rengine boyamış iseniz yemek masası bölümünüzü turuncu renk duvar kağıdı ile kombinleyebilir öylelikle ile evinizi sıkıcı renklerden biraz da olsa sıyırabilirsiniz. Evet arkadaşlar sizler de yukarı da ki renkler gibi farklı farklı turuncu renklerini araya sıkıştırarak harikalar yaratabilirsiniz.

11 YORUMLAR

  1. Dekorasyonda turuncu renk tonlarını kullanmak dediğiniz gibi ortama canlılık katacak. Ayrıca turuncu gibi renkler ortamın enerjisini artıracağı gibi canlılık ve huzur da verecektir.

  2. Ev dekorasyonunda ama özellikle ofis dekorasyonunda turuncu-turkuaz ikilisini belirginleştirici ve ayırıcı olarak kullanmak çok hoşuma gider.
    Ev dekorasyon modasında bu sene turuncunun tekrar gündeme gelmesi ve trend olması özellikle beni çok mutlu etti.
    Turuncu ayrıntılara kırlent, kapak ve tablolarda yer vermeye bayılırım.

  3. Ev dekorasyonunda öncelikle hepimiz günün en reveçta olan modellerine göz atmaktayız. Fakat model yanında renkte oldukça önemli. Makalede bahsetmiş olduğunuz turuncu renginin özelliğine bende inananlardanım. Kendi evimde hobi adamın koyu renk olan dekorasyon ve mobilyalarını canlı renklerle değiştirmeyi düşünüyordum. Makalenizde yer alan uyarıları göz önünde bulundurarak değişimi hobi odama yansıtacağım.

  4. 2017 yılında turkuaz renk modası varken bu yıl ise turuncu baya bir ön planda. Eklemiş olduğunuz görsellere göre oldukça hoş duran modeller mevcut. Kullanılan odanın mobilya seçimi ile duvar renk tonlarını iyi ayarlamak lazım yoksa kötü görüntülere sebep olabilecek bir renk turuncu.

  5. Turuncu renk oldukça hoş durmuş. Bu tür modalar uzun soluklu olmamakla birlikte bir kaç yıl sonra demode olup popülerliğini yitiriyor. Ben her zaman klasikten yanayım 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here