2022 Trendi Modern Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

1
81
Okuma

Yatak odası dekorasyonu evlenmeye karar veren veya yatak odasını değiştirecek olanların en çok takıldığı ve karar vermekte zorlandığı konudur. Yatak odası dekorasyonu günlük hayatınızın doğru ve güzel geçmesinin ilk şartıdır. Rahat bir uyku ve güzel bir yatak odası dekorasyonu sağlığınız ve dinlenmeniz açısından çok önemlidir. Sizler için yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.

Yatak Odası Boya Renkleri

Yatak odasındaki tüm aksesuarlar ve dekor malzemeleri birbiri ile uyumlu olmalıdır. Küçük yatak odalarında açık renkli boyalar ve duvar kağıtları odanızı daha ferah ve geniş gösterir. Boya renginizi ayarlarken zeminde koyu renk tavana doğru açık renkler tercih edin. Düz renkli halılar küçük yatak odalarının tamamlayıcısıdır.

Yatak Odası Asma Tavan Modelleri

Yatak odanızın daha şık ve modern görünmesi için asma tavanlar olmazsa olmazlarımızdan. Spor lambalar ve sade görünümlü bir asma tavan dekorasyonu ile yatak odanızı ferah ve geniş hale getirebilirsiniz.

Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Dar ve kullanışsız evlerde oda yerleşimi ve seçilen eşyalar çok önemlidir. Peki bunun için dekorasyonda nelere dikkat edilmelidir. Komodinler yerine duvara monte dolaplar ve tek etejerler ile bazalı yapıda yataklar yatak odanızı ferah hake getirir.

İlginizi Çekebilir:Küçük Ev Dekorasyonu, Küçük Ev Dizaynları, Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri yazımızı inceleyin.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Modern yatak odası tercihlerinde ağır koyu renkler yani siyah, beyaz, gri, kahverengi tonları daha çok kullanılır.

2022 Genç Yatak Odası Trendleri

Genç odası tasarımlarında odada yaşayacak olan kişinin zevklerini tasarıma yansıtmak gereklidir. İstediği ve hayran olduğu kişilerin posterlerini asabileceği ortamlar, kitap okuyacağı bir ortam ve sade bir kitaplık, yatak, masa ve elbise dolabının yerleştirileceği bir ortam olmalıdır. Ayrıca genç odasında duvar rengi olarak açık ve canlı renkler tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir: “Genç Kız Odası Dekorasyon Önerileri” yazımızı inceleyin.

Yatak Odası Duvar Kağıtları

Odanızın tamamını değil de en çok göze çarpan kısmını mobilyalarınızı aldıktan sonra uyumlu bir renk tercihi ile duvar kağıdınızı seçmelisiniz. Son dönem yatak odalarında genelde canlı renkler tercih edilir ancak çok renkli mobilyalar için sade ve düz renkte duvar kağıdı tercih edin.

Yatak Odası Perde Modelleri

Yatak odanıza perde seçiminde odadaki tüm aksesuarların rengine uygun bir renk seçin. Duvar kağıtlarınız renkli ve canlı ise sade bir perde tercih edin. Kullanım bakımından kolay olan modellerde perdeler seçin çünkü yatak odanız evin en çok havalandırılması gereken kısmı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here