Akuamarin taşının özellikleri!

0
58
Okuma

En güzeli Rusya’da çıkarken Hindistan, Pakistan, Brezilya, Nijerya gibi ülkelerde de çıkartılan değerli bir taştır. Yüzyıllardır en çok tercih edilen taşlardan biri olan Akuamarin ismi Latincedir ve deniz suyu anlamına gelir. Renginin mavi olmasından dolayı bu isim verilen taşa mavi rengini de veren içinde bulunan demirdir.

Bereket ve uğur taşı olarak bilinen Akuamarin aynı zamanda denizcilerin taşı olarak da bilinir. İnsan zihni üzerinde birçok etkisi vardır. Kişide cesaret ve kendine güven duygularının uyandırır. Bünyede bulunan negatif enerjiyi atmakta yardımcı olur. İnsanda pozitif duyguları harekete geçirirken, iyimser olmaya yardımcı olur. Strese, gerginliğe, paniğe iyi gelebilecek en etkili taşlardan biridir. Aşırı gergin, heyecanlı kimselerin sakinleşmesinde etkilidir. İnsan zihninde mavi renk huzuru çağrıştırdığı için taşın özelliklerinde renginin etkisi de büyüktür. Utangaçlığa iyi gelir. Mükemmeliyetçi kişiler için oldukça uygun bir taştır. Hafızayı ve sezgileri güçlendirir. Akıl ve mantığı daha iyi kavrayıp kullanmamıza yardımcı olur. Tembellik eğilimlerini minimuma indirir. Tiryakiliği azaltır.

Akuamarin taşının insan bedeni üzerindeki etkisi de oldukça fazladır. Sindirim sisteminin problemsiz çalışmasında yardımcı olur. Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Akciğer üzerinde etkili bir taştır. Bağışıklık sistemine iyi gelir. Damar tıkanıklıklarına oldukça faydalıdır. Tansiyonu dengeler. Hipofiz ve troid bezleri rahatsızlıklarına iyi gelir. Aids, lösemi gibi hastalıklarda şifa kaynağıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here