Ametist Taşının Özellikleri

0
232
Okuma

Kuvars grubuna ait bir taş olan ametistin birçok özelliği vardır. Yüz yıllardır kullanılan bu taş birçok medeniyet için büyük bir önem arz etmektedir. Mitolojide ki anlamı sarhoş etmeyen olan bu taş içinde bulunan demir minareli nedeniyle mor, lila, mavi-mor, erguvan, eflatun gibi mor ve morun tonlarındadır. Eski çağlardan beri birçok uygarlığın kullandığı bu mor renkli taş bünyesinde birçok özellik taşır.

Ametistin en büyük ve belirgin özelliği vücuttaki negatif enerjiyi toplaması olarak bilinir.   Negatif enerjiyi aldığı için vücudu sakinleştiren Ametist, aldığı bu kötü enerjiyi pozitif enerjiye çevirir. Bu nedenle meditasyon gibi odak ve arınma gerektiren işlerde oldukça tercih edilir. Huzur verici bir enerjiye sahiptir. Kişiye iç huzur verir. Takıntılıklara iyi gelirken insanın karar vermesini kolaylaştırır. Radyasyonun yarattığı etkiyi azaltırken alerjik problemlere karşı da iyi gelir. Kanı temizler ve kalp için çok yararlıdır. Başak, oğlak, kova ve balık burçlarının taşlarından birisidir. Kullanım önerisi pembe kuvarsla birlikte kullanılmalıdır.

Ametist nasıl temizlenir!

Ametist olumsuz enerjiyi bünyesinde barındığı için temizlenmesi ihmal edilmemesi gereken taşlardan biridir. Özelliklede ilk alındığında birçok kişi temas ettiği ve onların negatif enerjisinden kurtulması için mutlaka temizliği yapılması gerekmektedir. İlk kullanılan zamanlarda her gün suyun altına tutmak tavsiye edilir. Zaman geçtikçe ise 2-3 haftada bir suyun altına tutmak yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here