Aşkın sembolü çiçekler

0
568
Okuma

Bazen çiçek deyip geçtiğimiz ama gerçekte çok anlam ifade eden ve alan kişiyi mutlu eden rengarenk ve genelde aşkı ifade eden bu güzelliği fark edemeyiz. Ama çiçek sektörünün başarısı ve popülaritesi günden güne artması çiçeğin daha çok gündem de kalmasına neden oldu. Kimi zaman doğum günü hediyesi olarak kimi zaman sevgiliye, eşe, dosta kimi zaman kız istemeye giderken yanımızda götürdüğümüz ve girdiği ortama verdiği hoş koku çiçeğe olan ilginin artmasına neden oldu. Sevgilinize alacağınız kırmızı bir gül ona verilecek ucuz ama büyük anlam taşıyan bir hediye olduğunu da biliyor muydunuz? Sizin ona verdiğiniz değeri temsil eder çiçek.

Bazılarınızın her şey güzel hoşta kim alıp da götürecek dediğinizi duyar gibiyim şimdi çiçekçiden çiçek alacaksın ve eve giderken arkadaşlar seni görünce dalga geçecekmiş bunları artık geçelim abi kimin ne dediği önemli değil deneyin alın bir demet çiçek gidin eve eşinizi mutlu edin bakın gerçekten bu size artı değer katar. Hastaneye giderken portakal, elma ya da meyve suyu götürenler siz de bir demet çiçek alıp götürün hem hasta sevinsin hem de o odadaki ilaç kokusunu bastırır .

Ama çiçek dükkanına girince o kadar çok çeşitle karşılaşırız ki hangisini seçeceğimize karar veremeyiz. Bu durumda çiçekçi devreye girer ve size yardımcı olarak ne için veya kim için alacağınıza göre size öneriler verir yani size düşen çiçeği alıp ödemeyi yapmak kalıyor. Zaten duyguları karşı tarafa anlatmak en güzel çiçek ile olur her bir tanesi farklı duyguyu anlatır. Çiçeği aranjman, buket, sepet şeklinde de yaptırabilirsiniz bu da sizin göz zevkinize kalmış bir durumdur.

Sevdiğiniz insana çiçek hediye etmek yapılabilecek en romantik jestlerden biridir.

Kaynak: http://www.cicekmarket.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here