Bebek Sağlığında Patiklerin Önemi

1
127
Okuma

Tüm heyecanlar annelerin hayatına minik bebeklerinin dahil olmasıyla farklılaşır ve farklı bir anlam kazanır. Bebeklerin her yaptıkları, hareketleri ve büyümeye devam ettikçe adımları izlenmeye başlanır. İşte bu ilk adımlarla birlikte bebek patikleri giyilme dönemi başlangıcıdır. Bu nedenle de ayak sağlığına uyumluluğu önemlidir. Diğer bir deyişle ilk adım ayakkabısı olarak da adlandırılan bu patikler, hem ayakların sıcak tutulabilmesi hem de adımları doğru atabilmesi için destekleyici olur.

Bebeklerde ayakların gelişim süreci

Bebeklerin büyüme evrelerindeki ilk birkaç yıl içerisinde, ayaklar takip edilemeyen şekilde büyümeye devam eder. Bu yüzden de ayağıyla uyumlu olan birden fazla patiği olacaktır. Normal bir gelişim döneminde, bebeklerin ayaklarındaki her 3 aylık süreçte yarım numara büyüme 16 aylık oluncaya kadar sürer. 16 aylık olduktan sonra da 3 yaşını alıncaya kadar, 4 ayda yarım numara büyümeye devam eder. Bu kadar hızlı bir gelişim sürecinde de ilk adım ayakkabısı, ayak sağlığı için büyük önem taşır.

Bebeklerin çocukluk dönemine geçişlerinde, hatta yetişkin birey döneminde ayaklarıyla ilgili sıkıntılar yaşanmaması için de, bebek patikleri seçiminde dikkatli davranılması gerekir. Her ebeveyn elbette çocukları için en iyisinin olmasını ister, fakat bazen yeni bir bireyin yetiştirilmesi evresinde gözden kaçan noktalar da olabilmesi muhtemeldir. İşte bu noktada ebeveynlere destek olabilmek için Mini Bum, bebeklerin ayak sağlığını korumasını sağlayan birbirinden renkli ve keyifli modelleriyle ürünlerini beğeniye sunar. Genel hatlarıyla bebeklerdeki ayak sağlığının önemine değinildiğine göre, şimdi de seçim yapılırken nelere dikkat edilmeli? Biraz da bu detaylara yer vermek herkes için faydalı olacaktır.

Patik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Her şeyden önce patik seçiminde hangi modelden hoşlanılmış olunursa olunsun, hangi renk beğenilirse beğenilsin bebeğin ayağına tam olması gerekir. Küçük olan ayağı zedeleyecektir ve can acıtacaktır.

Büyük olan patik ise, ayağından çıkarak sağlıklı adımlar atmasını engelleyecektir. Eğer ki patik bebeğe giydirildikten sonra adımlarda değişim gözlemleniyorsa, bu durum patiğin değiştirilmesi gerektiğinin bir göstergesi olarak algılanabilir. Alınan ilk adım ayakkabılarında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da, burun kısmının esnek ve yumuşak yapıda olması gerektiğidir. Ancak bu kısımlar yumuşak yapıdayken, topuk bölümü sert olmalıdır. Bebekler için en ideal ayakkabı materyali olarak kanvas ve deri tercih edilebilir. Aynı zamanda bebeklerin 3 yaşına gelinceye kadar ki dönemlerinde, ayak bileğini saran modeller arasından seçim yapılması daha doğru olur.

Tüm bu detaylara sahip olan bebek patikleri modelleriyle ebeveynlerin yanında olan Mini Bum, keyifli adımların atıldığı resimlerde tebessüm ettiren detay olmanın mutluluğunu anne ve babalarla birlikte yaşar.

1 YORUM

  1. Bebek ürünleri her ne kadar yetişkin ve çocuk ürünlerine nazaran daha pahalı olsa da, bebeğinizin özellikle ilk aylardaki gelişimleri için vücuduyla temas eden herşeyi en kalitesi olması çok önemli. Zira, maalesef birçok ürünün sahte ve kalitesiz replikası olduğunu düşünürsek, biraz daha fedakarlık yapılmalı bu konuda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here