Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

0
51
Okuma

Bitkisel zayıflama yöntemleri zayıflama için çare arayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  Doğru şekilde uygulandığında bu yöntemlerin kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

İstenmeyen kilolardan kurtulmak için pek çok kişi tercihini bitkisel yöntemlerden yana kullanmaktadır. Bu amaçla zayıflama için organik bitkiler ile hazırlanan kürler, bitki çayları yaygın şekilde ilgi görmektedir.

Yağ Yakmaya Yardımcı Tilya Kürü Tarifi

Zayıflama konusunda Tilya çayı ile kür hazırlamak için ihtiyaç olan malzemeler on gram yani yaklaşık iki tutam ıhlamur, on gram yani on ya da on iki tane kuşburnu, beş gram yani bir tutam altın otudur. Bitki çayını hazırlamak için öncelikle üç bardak su kaynatılır. Daha sonra kaynamış suyun içerisine on gram kuşburnu ve ıhlamur ile beş gram altın otu ilave edilerek yaklaşık yedi ya da sekiz dakika kaynatılır. Ihlamur ve kuşburnunun yarısı kadar altın otu kullanılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu ot zayıflama üzerinde son derece etkili olmasıyla bilinmektedir.

Hazırlanan tilya çayının gün içerisinde beş altı saat içerisinde tüketilmesine dikkat edilmelidir. Hepsini tek seferde bitirme zorunluluğu yoktur, parça parça içilebilmektedir. Hazırlanan kürün aç karnına ve öğleden önce ile öğleden sonra şeklinde bölünerek içilmesi tavsiye edilmektedir. Düzenli olarak tüketildiğinde tilya çayının zayıflama için bir ayda üç kilo ile yedi kilo arasında verdirdiği belirtilmektedir.

Bitkisel Yöntemlerle Zayıflama İçin Öneriler

Doğal yöntemlerle sağlıklı şekilde zayıflama isteyen kişiler için çeşitli öneriler verilmektedir. Çabuk doymak ve fazla yemek yemeye engel olmak için sarımsak kürü tüketilmelidir. Hem sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı olan sarımsak kürü yemeklerden önce şurup gibi bir tatlı kaşığı içilir.

Zayıflama sürecinde enerji kaybını önlemek amacıyla tarçınlı Türk kahvesi içilmesi tavsiye edilmektedir. Akşamüstü ya da günün ilk saatlerinde içilen kahve tatlı isteğini bastırırken aynı zamanda diyet dönemlerinde ortaya çıkan depresyon, baş ağrısı gibi sorunlara da engel olmaktadır.

Bilindiği üzere yoğurt, zayıflama için etkili yiyecekler arasında yer almaktadır. Bir kase yoğurt, bir çay kaşığı toz zerdeçal, bir çay kaşığı toz zencefil ve bir çay kaşığı toz tarçın ile hazırlanan yoğurt kürü ile günde yarım kilo vermek mümkün hale gelmektedir. Ara öğünlerde yaşanan açlık hissini ve iştahı bastırmak amacıyla bu vakitlerde tarçınlı süt içilmesi önerilmektedir. Tarçınlı süt sayesinde ayda dört kiloya kadar zayıflama mümkün olmakta ve beklenmedik anlarda gelen tatlı krizlerine ve açlık hissine karşı çözüm bulunabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here