Bornoz Seçimi Nasıl Olmalı?

0
3.373
Okuma

Bornoz seçimi son derece önemlidir. Peki kim hangi tür bornozları tercih etmeli? Bornoz seçerken nelere dikkat edilmeli?

 Çeyizlik ürünler arasında olan bornoz çeşitleri kişisel beğeniler ve bütçeye göre seçilebilir. Banyo sonrası kullanım açısından önemli olan bu ürünler, tekstil zengini olan ülkemizde popüler ürünler arasındadır.  Daha çok sabahlık gibi kullanılabilen bu ürünler emicilik açısından iyi değildir.

Miray’dan bornoz seçerken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi çok önemlidir:

  • Bornozun üretildiği malzeme bukle mi yoksa kadife mi? Eğer bukle miktarı fazlaysa bornozun emiciliği de fazla olacaktır.
  • Bornoz bedeninize uygun mu? Her zaman bir beden büyük bornoz almanız tavsiye edilmektedir.
  • Bornozun boyu uzun mu kısa mı? Yazın kısa kışın uzun bornoz tercih edenler çoktur. Ama bütçeniz yoksa uzun olan modeli tercih etmelisiniz.
  • Renk seçimi ise tamamen zevkinize göre değişmektedir. Açık renkli olan bornozların boya bulaştırma oranı az olduğu için sık sık açık renkli bornozlar tercih edilir.
  • Bebek ve çocuklar için %100 pamuktan üretilen bornozlar tercih edilmelidir. Bornozların yıkanması esnasında özel programlar kullanılmalı, başka bir çamaşır makineye atılmamalıdır.

Bukle Kumaş Tercih Edilmeli

Bornoz seçiminde öncelikle bukle kumaşın tercih edilmesi gerekir. Çünkü bu tür kumaşlar emicilik açısından son derece yüksektir.

Görsel açıdan ise kadife bornozların görünüm ve tuşeleri hoştur. Bu ürünler kullanılırken kumaşın kalitesi ve cinsidikkaste alınır. İyi bir kalitesi olan bornoz istediğinizde pamuk karışımlı emiciliği yüksek olan malzemeleri tercih etmeniz gerekir. Son yıllarda antibakteriyel özelliği olan bambu bornozlar da popüler hale gelmiştir. Bambu bornoz çeşitleri, 100 yıkamaya kadar kaliteli özelliğini yitirmez. Böylece uzun süre kaliteli bir bornoz kullanmış olursunuz.

Peştemalşeklinde olan bornozlar son yıllarda yaz sezonlarında tercih edilir olmuştur. Bu kumaşlar da emici değildir ama yaz aylarında taşıması kolay olmasından dolayı tercih edilirler. Açık renkli olan ve pamuk maddesinden üretilen çocuk bornozları da birçok kişinin ilk tercihidir.

Kaliteli Bornoz Satın Alın

Bornozun kalitesi emiciliğinden anlaşılır. İyi görünen ama emici olmayan bir bornoz kimsenin tercihi değildir. Yerli üretim bornozlarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve hammaddesi önem taşır. Polyester, naylon ve pamuk malzemelerin çeşitli karışımlarıyla üretilen bornozlar, çeşit çeşittir. Bir bornoz fiyatı ucuzsa malzemesi naylon ve polyester olarak tahmin edilir. Kaliteli bornozlar bambu ve bukle kumaşlardır.

Miraykaya’dan kaliteli bornoz satın alarak aileniz için bir iyilik yapabilirsiniz. Özellikle alerjik cilde sahip olanların en büyük sıkıntısı olan kumaş seçimi neredeyse her kıyafet için önemlidir. Çünkü %100 pamuktan üretilen kumaşların ve malzemelerin tercih edilmesi gerekir. Bebeklik döneminden itibaren bu malzemelerin tercih edilmesi cilt hassasiyetinin azalmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here