Erkek Kolye Modelleri

0
104
Okuma

Geçmiş uygarlıklarda da olduğu gibi günümüzde de her zaman ve her yerde kullanılan aksesuarlardır takılar gerek kadın gerekse de erkekler de şık ve zarif duran takılar içinden bu yazımızda kolyeyi inceleyeceğiz. Kolye, değerli taşlardan, değerli madenlerden veya sıradan malzemelerden yapılmış takı türüdür. İlk zamanlar kadınlar tarafından ilgiyle kullanılmış olsa da daha sonra ki zamanlar da erkekler de kolye akımına kendilerini kaptırmışlardır. Erkek küpe ile başlayan bu akım kolyeler ile devam etmiştir.

Kolyelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. İlk olarak zincirli kolye modelini inceleyeceğiz.  Bu çeşit kolyeler küçük veya büyük halkaların iç içe geçmesiyle oluşmuşturlar. Bu tarz kolyeler genellikle takım elbise ve pantolon askısı ile kullanılmakla beraber yapmış olacağınız kombini her zaman maskülen gösterecektir.  Diğer bir çeşit kolye modeli ise çelik kolye modelidir. Bu tarz kolyeler erkekler arasında en çok yaygın olan kolye çeşididir. Kullanıldığı materyalden dolayı daha ağır ve gösterişli duran çelik kolye modeli sizi olduğunuzdan daha şık gösterecektir. Bir diğer kolye modeli ise deri kolye modelidir. Bu tarz kolyeler genellikle punk- Rock tarzına hitap eder. Daha çok gençlerin arasında yaygın olan bu tarz kolyelerin ucunu istediğiniz şekil veya sembolü kullanabilir ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Günümüz modasında oldukça yaygın olan bir kolye modeli ise askeri künye modelidir.  Bu tarz kolyeler de oldukça popüler ve herkesin tercih etmiş olduğu bir modeldir. Yukarıda saymış olduğumuz ve hatta saymayı unutmuş olduğumuz erkek kolye modelleri ve daha birçok aksesuar çeşidi için Türkiye’nin en çok ilgi gören ve en hızlı gelişen e- ticaret sitesi olan “Modalarda.com” adresinden ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here