Gelinlikler Mağazalarında Nasıl Muhafaza Ediliyor?

0
188
Okuma

Gelinlik kadınların hayatlarında sahip oldukları çok özel bir giysidir. Bu özel giysiyi düğünden sonra da çocuklarına, torunlarına saklamak isteyebilirler. Bunun yanı sıra düğün hazırlıklarına başladığınız süreçte ilk olarak gelinlik seçiminizi yaptıysanız ve düğün öncesinde de gelinliğinizin büyük bir özenle muhafaza edilmesini istiyorsanız ilk alternatif olarak satın aldığınız mağazayı tercih edebilirsiniz. Peki, satın alınan gelinlikler mağazalarında nasıl muhafaza edilmektedir?

Mağazada Gelinlik Muhafaza Etme

Düğün için gelinliğinizi satın aldıktan sonra eğer imkanınız varsa mağazada muhafaza edilmesi daha doğru bir seçenek olur. Çünkü düğün hazırlıkları için sürekli bir koşuşturmaca içerisinde olacağınız için hem kilo verebilir hem de evde gelinliğinizin başına istenmeyen şeyler gelebilir. Mağazada koruma altında olan gelinlikleriniz düğün günü sorunsuz bir şekilde teslim edilir. Aynı zamanda bu süreç içerisinde tekrar prova yapıp deneme imkanı bulursunuz.

Mağazanın korumasına teslim edilen gelinlikler gerekli provaların ve terzi işlerinin tamamlanmasından sonra özenli bir şekilde gelinlik kılıfı içerisine yerleştirilir. Güneş görmeyen, serin ve kuru bir yerde bekletilir. Düğün gününüze vakit çoksa mağaza görevlileri tarafından ara ara gelinlik kılıfı içerisinden çıkartılarak basıklığı önlenmeye çalışılır. Düğününüze günler kala gelinliğinizi satın aldığınız mağazada tekrar deneyip ölçülerinizin değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz. Gelinliğiniz mağaza görevlileri tarafından son rötuşlardan geçirildikten sonra ütüsü yapılarak gelinliğinize özel kılıf içerisinde sizlere teslim edilir.

Gelinlik mağazalarında yer alan gelinliklere ait özel gelinlik kılıfı bulunmaktadır. Bu kılıflar sayesinde gelinliklerin tozlanma, olası lekelerden korunması sağlanmaktadır. Gelinliğinizi koruyan bu kılıflar kumaş gelinlik kılıfı ve şeffaf gelinlik kılıfı olmak üzere iki farklı modele sahiptir.  Düğünden sonra da saklamak isteyeceğiniz gelinlikleriniz için kullanacağınız kılıflarda buna dikkat etmeniz çok önemlidir. Mağazalarda muhafaza edilen gelinlikler kişiye özelse başına herhangi bir şey gelmemesi için model olarak gösterilmez. Aynı zamanda muhafaza edildiği yere de çok önem verilir. Nem, rutubet gibi alanlarda tutulmaz. Muhafaza edilen alanın sürekli havalandırılması sağlanır. Böylelikle kötü koku oluşması da engellenir. Mağazada ki gelinlikler yerden yüksek bir yere asılarak hem kırışması önlenir hem de etek kısmının ve kılıfının zarar görmesi engellenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here