Hamile Eşe Nasıl İyi Bir Koca Olunur?

0
1.540
Okuma

Hamilelik çok duygusal ve zor geçen bir dönemdir. Mide bulantısı, baş dönmesi ve daha bir sürü sorunlarla baş edilemezken, gelen ağlama nöbetleri ve eşlerin yaptığı çoğu şey göze batarak, psikolojik bunalıma sebep olur. Gebelik dönemi çok sorunlu geçtiği için karşı taraftan bir şeyler yapılmasını ve en önemlisi anlayış gösterilmesi beklenir.

Hamilelikte değişen hormonların etkisiyle, anne adayları duygusallaşır ve sürekli ağlama halindedir. Bu dönemlerde hamile eşe söylenilen şey doğru da olsa, itiraz edecek ve ağlayıp isyan etmeye başlayacaktır.

  • Anlayışlı Bir Eş Olmak

Anne adayı haksız olsa da, kesinlikle yüzüne vurulmamalıdır. Yapılan her şeyde destek olunarak, motivasyonu arttırılmalı ve morali düzeltilmelidir. Hamile eşlere yapılacak olan diğer çözüm ise, onları dinleyerek, anlayışla karşılanmalı, seçilen cümlelerle ve neden sonuç ilişki çerçevesi içerisinde, yanlış olduğu anlatılmalıdır.

  • Sürpriz Yapan Bir Eş Olmak

Gebelik döneminde kadınlar çocuk gibidir. Yapılacak olan sürprizleri büyük, küçük diye ayırt etmeden çok mutlu olurlar. Eşlerin gebelik döneminde, her gün olmasa da, sık sık sürpriz yapması anne adayının çok hoşuna gidecek ve gebelik dönemini stressiz geçirmesine sağlanacaktır.

  • Eşiyle Bebek Yetiştirme Kurslarına Giden Erkek

Kadınlar, bebek yetiştirme kurslarına çok meraklıdır. Doğum olmadan, yapılacak olan bebeğin altını değiştirme, uyutma, mama yedirme ve emzirme provalarına kocaların, eşleri ile gitmesi, anne adayları için tarif edilemez bir duygudur. Ayrıca kocalar yapılacak olan gevşeme ve esneme hareketlerinde eşlerine yardımcı olarak, zorlanmasını da engellemiş olurlar.

  • Eşine İltifat Yağdıran Erkek

Hamilelik döneminde saçların dökülmesi, alınan kilolar, solgun bir cilt, cansız saçlar hamilelik belirtilerinin birkaçıdır. Gebelik döneminde kocaların eşlerini eleştirmesi yerine, anne adaylarına güzel hissedeceği ve hoşuna gideceği sözler sarf edilmelidir. İyi bir koca olmak sanılanın aksine, çok da zor değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here