Hamilelik Sonrası Lohusalık Sürecinde Rahat Ettirecek Pijama Modelleri

0
166
Okuma

Hamilelik sonrası kadınların birkaç ay boyunca lohusalık dönemi oluşmaya başlar. Bu gibi dönemlerde rahat bir süreç geçirmek son derece önemlidir. Ev kıyafetlerini ve pijamaları bu hususu göz önünde bulundurarak seçim yapmak gerekir. Lohusa olan kişiler bebek emzirme durumu da söz konusu olduğu için kolay çıkarılabilir kıyafetlerin tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle gömlek ve çıtçıtlı bulunan üstlerin tercih edilmesi gerekiyor. Lohusalık döneminde vücudu rahatsız etmeyecek tarzda kumaşların tercih edilmesi de çok önemli bir konudur. Aynı zamanda bebek emzirme durumu da söz konusu olduğu için bebeğin de kumaştan etkilenmemesi gerekir. Pamuklu, kaliteli ve anneyi rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış lohusa pijama ürünlerinin kullanımı önemlidir.

Gömlekli Ya Da Çıtçıtlı Üstü Bulunan Pijama Modeller

Lohusalık döneminde kadınların rahat olacak kıyafetleri ve pijamaları tercih etmesi gerekir. Bunlardan biri de gömlekli ya da çıtçıtlı üstü bundan pijama takımları oluyor. Lohusalık döneminde kadınların sürekli bir emzirme durumu söz konusu olduğu için kolay çıkarılabilir kıyafetleri tercih etmek çok önemlidir. Böylece emzirme esnasında büyük bir kolaylık sağlanır. Tercih edilen pijamanın kumaşı da son derece önemlidir. Hem bebeğin hem de annenin cildini tahriş etmeyecek pamuklu kumaşların tercih edilmesi gerekir. Son dönemlerde lohusalık pijamalar arasında en çok tercih edilen modeller gömlekli ya da çıtçıtlı üstü bulunan pijama modelleri oluyor. Bu modellerin alt kısmı da annelerin beline ve karın bölgesine zarar vermeyecek düzeyde geniş olmalıdır. En rahat pijamaları Lohusam sitesinden satın alabilirsiniz.

Elbise Şeklindeki Lohusa Pijama Modelleri

Lohusalık döneminde olan kişilerin en rahat ettiği pijama modellerinden biri elbise pijamalar giymek ve çıkarmak son derece kolay olduğu için kadınlara büyük bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda karın bölgesine hiçbir şekilde baskı yapmadığı için sezeryan doğumu gerçekleştiren kişilerin karın bölgesi çok daha kolay iyileşir.

Elbise modelinde bulunan lohusa giyiminde gömlekli olmasına da özen göstermek gerekir. Bunun sebebi ise bebekleri kolay bir şekilde emzirmek oluyor. Lohusalık için elbise modelleri uzun ya da uzun ya da kısa şekilde karşımıza çıkıyor. Kadınlar uzun elbise, pijamalarını da kısa elbise, pijamalarını da tercih edebilir. Bu modeller lohusam.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here