Herkes İçin İngilizce konusarakogren.com !

0
733
Okuma
Learn english

Ekonomik mal ve hizmet üreten firmalar, kurum ve kuruluşlar çok büyük işler yapmaya başlamışlardır. Günümüzde teknolojinin ve sanayinin gelişmesi ile bu firmaların büyüklükleri, uluslararası ilişkileri, dış ticaret hacimleri ve dünya ile iletişimleri çok fazla bir şekilde artmıştır. Farklı farklı ülkeler ile gerçekleştirilen bu iletişimde araç olarak ingilizce kullanılmaktadır. Dünya’nın her yerinde bu aynen böyle olmaktadır. Evrensel bir dil olarak kabul edilmiş ve ortak bir dil olarak kullanılmaya başlanmıştır. Firma yöneticileri ve çalışanlarının gerek yüzyüze görüşmelerinde, gerek telefonda görüşmelerinde, gerekse de mail yoluyla yazışmalarında ingilizce bilen personellere çok büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Firmalarda özellikle ilgili departmanlara eleman alımlarında ingilizce konuşabilme ve yazabilme kriterini en baş sıraya koymaktadırlar. Mevcut personelleri ingilizce biliyorsa fazla bir problem yaşanmamaktadır. Ancak mevcut çalışanlarının ingilizce seviyeleri yeterli değilse, şirket yöneticileri çalışanlarına ingilizce kursu fiyatları nekadar? aldırarak bu açığı gidermeye çalışırlar.

Bu noktada firmalar çalışanlarını bireysel olarakta bu eğitimi aldırabilir, grup halinde kurumsal bir eğitimede başvurabilir. Genellikle firma yöneticileri kurumsal ingilizce eğitim yolunu seçerler ve bu şekilde tek seferde bu problemi ortadan kaldırmaya çalışırlar. Bu yöntemde ingilizce kursları firmalara önemli bir destek sunmaktadırlar. Şirketlerden yada kurum ve kuruluşlardan böyle bir talep gelmesi durumunda, özel ingilizce kursları bu konuyu kapsamlı bir şekilde değerlendirir. Firma yöneticileri ile iletişime geçip eğitimin nerde ve nasıl alınacağı konusunda karar vermeye çalışırlar. Kurumlar müşterinin isteğine göre hareket ederler. İstenirse şirket içine eğitmenler gelerek bu eğitim verilebillir. Burada zaman açısından da program şirket çalışanlarına uygun bir şekilde yapılır. Eğer müşteri kursun kendi sınıflarında bu eğitimin alınmasını isterse buda oldukça mümkündür. Bu noktada yer ve zaman olayı tamamen müşteri istek ve taleplerine göre ayarlanmaya çalışılır. Kurs eğitmenleri katılım sağlayacak tüm çalışanlarla tanıştıktan sonra onların seviyelerini belirlemek adına, onları bir seviye tespit sınavına alır. Çalışanların bu sınavla hangi seviyede oldukları belirlenir. Bu süreçten sonra her seviyeye uygun programlar hazırlanır ve çalışanlara verilir. Bu eğitimin süresi tamamen müşterinin mevcut durumu ve varmak istediği hedefle alakalı bir durumdur. Özel kurslar firmalara yönelik bu eğitimleri online olarak internet üzerinden de verebilmektedir. Bu yöntem firmalar için daha az maliyetli ve zaman kısıtlaması olmaksızın sunulur. Son yıllarda teknolojininde çok hızlı gelişmesi ile bu yöntemde oldukça fazla tercih edilmektedir. Çalışanlar online ingilizce eğitimi yöntemi ile diledikleri yerden ve diledikleri zamanlarda bu eğitmleri alabilmektedirler. Bu eğitimin en büyük avantajı, programların size endeksli bir şekilde hazırlanıyor olmasıdır.

Sonuç olarak kurumsal eğitimlerde de çalışan ne almak istediğini bilmesi gerekir. Kaliteli eğitimler alabilir, ancak çalışan çok istekli olmazsa ve bolca pratik yapmazsa yüne yeterli bir seviyede ingilizce konuşması mümkün olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here