Hydrafacial Nedir?

1
41
Okuma

Güzel bir görünüme sahip ve bunun yanı sıra sağlıklı bir cilt için deriyi bilinçli ve en doğru şekilde beslemek, nemlendirmek ve bunun yanı sıra gereken tüm bakımları yapmak son derece büyük bir öneme sahip. Hollywood yıldızlarının popüler seçimi olan Hydrafacial cilt yenileme sistemi cildin gereksinim duymuş olduğu bütün bakımların sadece tek bir seansta uygulanmasıyla ışıltılı ve parlak bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Peki, tam anlamıyla Hydrafacial cilt yenileme sistemi nedir? Bu uygulama ilgili olarak merak edebileceğiniz tüm bilgiler yazımızın devamında…

Hydrafacial Cilt Yenileme Sistemi Nedir?

Hydrafacial, bütün cilt tiplerinin ihtiyaç duymuş olduğu nem ve bakım gereksinimlerini karşılayan antiaging bakım sistemini tanımlamaktadır. İşlem, herhangi bir iğne enjeksiyonu söz konusu olmadan yalnızca vakumlama yöntemi uygulanarak tamamlanmaktadır. Yani hasta işlem boyunca herhangi bir acı hissetmemektedir. Bu uygulama işleminin süresi, cildin gereksinimine göre yaklaşık olarak 20-30 dakika dolaylarında olup bu süre içerisinde cildin en alt katmanına dek ulaşılarak derinlemesine bir bakım gerçekleştirilmektedir.

Cildin Gereksinim Duyduğu Tüm Bakıma Hydrafacial Desteği

Hydrafacial uygulamasında kullanılan vortax teknolojisi basınç ile püskürtülen vakumlu başlık sayesinde cilt; ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılmakta, bununla birlikte de mikro düzeyde soyulmaktadır. Ciltte var olan soruna uygun serumlar kullanılmak suretiyle cilt lekeleri, ince çizgilerce cilt tonu düzensizliklerinin tedavisi sağlanmaktadır. Bununla birlikte içerisinde cilde hyaluronik asit, antioksidan ve peptider yer alan solisyonlar verilir ve bu sayede cilt korunarak daha genç, parlak ve canlı bir görünüme kavuşturulur. Uygulanan vakumlama ile renk açıcı, serumlar ve anti aging solüsyonlar direkt olarak derinin altına enjekte edilmektedir.

Hydrafacial İle Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Hydrafacial cilt yenileme sistemi ile uygulanmakta olan işlemler; genişlemiş ve tıkanış olan gözeneklerin tedavi edilmesi, total cilt bakımı, cilt tonu düzensizlikleri, cildin nemlendirilmesi, cilde elastiki bir yapı kazandırma, leke, sivilce, ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, sebum dengelenmesi ve siyah nokta tedavisi olarak sıralayabiliriz.

Hydrafacial İle Yalnızca Tek Seansta Gözle Görülür Değişim

Gerek kadın gerekse erkeklerde yaş problemi olmaksızın uygulanabilen HydraFacial uygulamasının henüz ilk seansında gözle fark edilir gelişme dikkat çekmektedir. Hastaların cildi, tıpkı bebek cildini andıran bir görünüm kazanır. Uygulanan bu yöntem sayesinde cildin derinemesine temizliği sağlanır, bununla birlikte cilt yenilenerek nemlenir, beslenir ve capcanlı bir görünüme kavuşur. Son derece hassas olan cilt tipleri de dahil olmak üzere Hydrafacial, her cilt tipine dört mevsim boyunca uygulanabilmektedir. Tedavi sağlamak amacı ile gerçekleştirilen işlemlerde birer hafta arayla 4 ila 6 seanslık ideal bir kür tavsiye edilmektedir. Elde edilen sonucun korunmasını sağlamak için ise ayda bir kez tekrarlanması önerilmektedir. Şayet yalnızca sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak gayesiyle bakım uygulanacak ise ayda 1 kez derinlemesine temizlik yapılması yeterli olacaktır.

Cildiniz Masaja İhtiyaç Duymayacak

Hydrafacial cilt yenileme uygulaması sonrasında cilt için herhangi bir özel bakım uygulaması ihtiyaç yoktur. Bununla birlikte önemle dikkat edilmesi gereken tek husus işlemin yapıldığı gün yüzün yıkanmaması gerektiğidir. Ayrıca bir gün boyunca içeriği ne olursa olsun yüze hiçbir şey sürülmemesi gerekmektedir. Bundan sonra kişi tüm gündelik, sosyal ve iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir ve dilediği gibi makyaj dahi yapabilir. Bununla birlikte Hydrafacial cilt yenileme işlemi ile alınan sonuçlara baktığımızda kişilerin elde etmiş oldukları sorunsuz ve canlı bir cilt dolayısıyla makyaj yapmaya gerek duymadıklarını görüyoruz.

www.cahitvural.com/blog/hydrafacial-md-nedir/

https://www.suslusozluk.com/hydrafacial

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here