İlişkinizi Yıpratmaktan Kaçınmak İçin Tüyolar

0
677
Okuma

İlişkinizi Yıpratmaktan Kaçınmak İçin Tüyolar

Uzun süreli ilişkiler zamanla bazı faktörlerden dolayı yıpranmakta ve kopma noktasına gelmektedir.  İlişkiyi hep ilk gün ki heyecanında tutmak ve karşılıklı sevgi için kaçınılması gereken durumlardan uzak durmak gerekir. Bunların başında gelen yalan ve sadakatsizlik ilişkileri yıpratan en önemli sebepler arasındadır. Karşı tarafın istek ve beğenilerine saygı duymak ve özgürlüğünü kısıtlamamak da sağlam bir ilişkinin en önemli temelleri arasındadır. Diğer yandan gereksiz yere çok konuşmak ve karşı tarafın daha az dinlenmesi, iletişimin kopma noktasına gelmesini sağlıyor. Bu sebeple karşılıklı sohbet etmek ve bazı anlarda özgür bırakmak, ilişki heyecanının hep taze kalmasını sağlayan tüyolardır.

İlişkileri Yıpratan Sözler Nelerdir?

İlişkilerde hareketler kadar söylenen sözlerde oldukça etkilidir. Sevgiliye ya da eşe söylenmemesi gereken sözleri söylemek, saygının ve güvenin yitirilmesine neden olabilir. Tartışma anlarında öfkeli iken ağızdan çıkan sözler, sonrasında pişmanlık nedeni olabilir. Bu nedenle öfke kontrolünü iyi sağlamalı ve kaybetmek istenmeyen bir sevgiliye kötü sözler söylenmemelidir.

Sana güvenmiyorum söz bir ilişkide dile geldi ise, o ilişkinin yıpranmış olduğu söylenebilir. Kurtarılmayı beklenen ilişkilerde umutlu olmak ve gereken çabayı her iki tarafında göstermesi gerekmektedir.

İlişkiyi Canlı Tutan Tüyolar

Aşk ile birbirine bakan çiftlerin özel sırları olmamasına karşın, karşılıklı saygı büyük ölçü de etkili kavramlardan biridir. Giderek monotonlaşan bir ilişkinin yıpranmasını önlemek için, değişik aktiviteleri birlikte yapmak, birlikte yemek yapmak ve ortak ilgi alanları geliştirmek gerekir. Bu sayede ilişkideki pürüzler daha kolay göz ardı edilebilir ve keyifli geçirilen anlara odaklanmak kolaylaşır.

İlişkilerin yıpranmasındaki en önemli etken ise, karşı tarafı değiştirmeye uğraşmaktır. Sizden önce de bir hayatı olduğunu kabullenmek ve saygı duyduğu değerlere aynı şekilde saygı duymak, ilişkinin daha sağlam temellere dayanmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here