Işık Dolgusu Ankara Nedir

0
36
Okuma

Göz altı ışık dolgusu ankara ameliyat  dışı bir estetik uygulamadır. Göz altı bölgesinde morluklar, uzun süre ekrana bakma, yorgunluk, kronik olarak uykusuzluk vb durumlarda ortaya çıkar. Genetik nedenler önemlidir. Işık dolgusu uygulaması ile göz altı bölgesindeki çökmeler geçirilir. Bu alanda ışık yansıması değiştirilir. Bu sayede bu alan daha genç, aydınlık olarak görülür.

Bu alanda kullanılan malzemeler genelde hyalüronik asit dolgularıdır. Kalıcılık süreleri genelde 1 yıl civarıdır. Kişiler arası değişkendir. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.

Bu işlem çeşitli tekniklerle yapılabilir. Kanül tekniğinde bir iki noktadan girilir. Ucu künt bir kanül yardımı ile göz altı alana dolgu verilir. Çökmelere etkisi hemen farkedilir. Morluk etkisi genelde bir kaç haftada daha iyi görülür. Dolgu ile beraber gelen enjektörler ile bu işlem yapılabilir. Bu iğnelerin uçları çok incedir. Işlem sonrası genelde morluk alıcı kremler ile masaj yapılır. Bazı durumlarda bu masajlara bir süre devam edilmesi istenebilir. Sonrasında kapatıcı sürebilirsiniz. Yoğun olmayan makyaj yapılabilir. Morluk meydana geldi ise güneş koruyucu kullanılması istenebilir.

Göz altı ışık dolgusu ankara fiyatları değişkendir. Kullanılan malzeme önemlidir. Tecrübe önemlidir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here