Koltuk takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

0
255
Okuma

Ölçüler: Koltuk takımı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken husus evinizin ölçüleridir. Doğru büyüklükte alınmayan koltuk takımları evinizi daraltacaktır. Geniş evlerde ise  küçük koltuk takımları çok fazla boş yer kalmasına neden olacaktır. Bu yüzden koltuk takımı almadan önce evinizi dikkatle ölçün.

Kalite: Koltuk takımları farklı kalitelerde üretilir. Siz bütçenize uyacak şekilde mümkünse gürgen ağacından yapılmış iskeleti olan koltuk takımları alın. Çünkü gürgen sağlam bir ahşaptır. Ayrıca iskeletin tamamına, kumaşın kalitesine ve  koltuk takımı üzerinde kullanılan malzemelere de dikkat edin. Kesinlikle plastik ayağı olan koltuk takımı almayın. Plastik ayaklar kısa sürede parçalanıyor ve tamir gerektiriyor. Bu da zaman ve para kaybına neden oluyor.

İşçilik: Koltuk takımını gösteren kaliteli bir işçiliktir. İşçiliğin iyi olup olmadığını anlamak için koltuk takımının ilk bakışta görülmeyen yerlerine bakın. Zımbalar rast gele mi basılmış! Kumaş üzerindeki dikişler kaymış mı? Kumaşta potluk var mı?  Çizgiler birbirini tutuyor mu? Makaslar tam açılıp kapanıyor mu? Tüm bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kullanışlılık: İyi bir koltuk takımı kullanışlı olmalıdır. Altını süpürebileceğiniz kadar yüksek ancak nahoş görünmeyecek kadar alçak olmalıdır. Tek hamle ile açılıp kapanabilmelidir. Koltuk kumaşları sökülebilmeli ve yıkanabilmelidir. Kuru temizleme ile temizlenen koltuk kumaşları ek masraf anlamına gelir. Koltuk takımını  mümkün mertebe gözleri ve yanlarda rafları olmalıdır. Çünkü gazete, kitap, tv kumandası vb eşyalarınızı koltukta otururken hemen yanınıza koymak istersiniz Ancak dağınık gözükmesini de istemezsiniz. İyi bir koltuk takımı bu sorunlara çare bulamalıdır.

Fiyat: Koltuk takımında en son dikkat edilecek şey fiyat olmasına rağmen en çok dikkat edilen şey fiyat oluyor. Ancak ne aradığınızı bilirseniz, uygun fiyatlara da şahane koltuk takımları bulabilirsiniz. Özellikle Modoko bu konuda harika tasarımlara sahip muhteşem bir işçilikle yaptıkları koltuk takımı modellerini gayet uygun rakamlarla satıyorlar. Çünkü arada komisyoncu yok doğrudan yerli üretim olarak yapılıp yerli piyasaya satılıyor. Bu da fiyatların düşmesine yardımcı oluyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here