Lipoliz İle Etkili Bir Lokal Zayıflama Mümkün

0
468
Okuma

Günümüzde çok tercih edilen ve kullanılan yöntemlerden biri olan lipoliz,bir çeşit yağları eritmek için kullanılır.
Yönteme uygun hasta seçildiği zaman liposuctiona yaklaşık sonuçlar geldiğinde en etkili ve öncelikli tercih edilen tedavi şeklidir.
Etkisini göstermesi ve kolaylaştırması için; zarın akış hızını yükseltmesi ve ipidik bileşim denilen hücrenin dışına geçmesi gerekir.

Dolayısıyla asil amaç yağ hücresi normal şekline dönerek veya yok edilerek etkisi ortaya çıkar.

Lipoliz’i kullanmanın nedenleri;

İnsanlarda yağlanmadan kaynaklanan fiziksel bozukluklar ve selulit tedavi yöntemlerinde kullanilan lipoterapi, Ayrıca cerrahin yağlarla ilgili sıkıntıların giderilmesi için uygulamış olduğu ve bunun sonucunda şekil bozukları gibi problemlerin yaşanmasında uygulanan bir tedavi yöntemdir. Kadınlar için en önemlisi selülitin oluşturmuş olduğu şekil bozukluğunun tamamen giderilmesinde oldukça etkilidir.Erkeklerde ise; sırtlarında biriken yağların giderilmesini sağlar. Lipoliz genel olarak yağların tedavisi için kullanılsa da vücut dışında çene altında bulunan yağların giderilmesini tamamen yok etmese de azaltır.Yapılması en zor olan koltuk altı bölgesinde liposuctiona, etkili olmaktadır.Diğer önemli nokta ise; kollar,bel,basen ve karın gibi bölgelerde uygulanabilir. Tedavi yönteminin kalıcı ve uzun süreli olunması için beslenme bozukluğu olmamalıdır. Ayrıca egzersiz hareketleri yapılmalıdır.

Lokal Zayıflama

Lipoliz ile kaç seansta başarılı olunur?

Kişinin kac seansta yağlarından kurtulacağı, vucut sekline, kilosuna ve fiziğine göre değişmektedir. Genel olarak çok problemli olan vücuttaki bölgelere iki seans en fazla dört seans tedavi uygulanır.Hastaların bir çoğu genellikle üçüncü seanstan sonra önceki haliyle kıyaslayarak farkı görürler. Hemen hemen her seans sonrası vücut kendisini sıfırlamaya başlar.

Vücudun belli oranlarda yağı olmalı ki çok tedavi uygulamalarında fazla yağ kaybı yaşanır. Yoğun ilgiyle bahsedilen ve çevrenin yorumları üzerinde durarak hastaların tedavi sonrası inceldikleri için mutlu olmaları gözlemlenmektedir.Toplam seans sayısı olarak 4 ile 8 seans olarak belirlenmiştir.Ayrıca uygulanan ilaç ve yağ miktarına göre değişim göstermektedir.

Seansların herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Tedavi uygulaması yapılan bölgelerde çok hafif ağrı ve morarma olmaktadır. Ayrica bölgeye ilaç verildikten sonra, yanma, aşınma ve kızarıklık olma ihtimali yüksektir. Bu yan etkilerin suresi ise bir ile iki gün arasında kendiliğinden kaybolmaktadır.

Detaylı bilgi için http://www.epibeauty.com/selulit-tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here