Mikropigmentasyon Kaş Kontürü Mucizesi

0
197
Okuma

Kalıcı makyaj dünyasının önde gelen trendleri arasında yer alan mikropigmentasyon, kaş tasarımı dendiğinde akla gelen ilk uygulamalar arasında. Simetrik, dolgun, düzgün ve estetik açıdan kusursuz bir görünüme sahip kaşlar için en ideal kaş kontürü uygulaması olan micropigmentasyon, en teknolojik ve güncel kozmetik araçların kullanıldığı bir kaş tasarımı yöntemidir. Mikropigmentasyon yaptırdığınız takdirde suratınızda mükemmel bir görünüm oluşturacak, güzelliğinize güzellik katacak bir çift kaş kazanmanız mümkündür. Mikropigmentasyon nedir, nasıl yapılır, mikropigmentasyon ipuçları, uygulama hakkında bilmeniz gerekenler ve çok daha fazlası, mikropigmentasyon hakkında hazırlamış olduğumuz bu kapsamlı rehberde sizi bekliyor. Şimdi kalıcı makyaj dünyasının büyülü güzelliklerine dalmanın tam zamanı!

Mikropigmentasyon Nedir?

Özel bir mikropigmentasyon cihazı kullanılarak yapılan, kaş hattı üzerinde gerçekleştirilen kalıcı makyaj işlemine mikropigmentasyon denir. Söz konusu kalıcı kaş makyajı olduğunda birden fazla metottan söz etmek mümkündür; mikropigmentasyon da bunlardan bir tanesidir. Kaş makyajı ya da kalıcı kaş olarak da bilinen tüm bu uygulamalar, neticesinde kişiye daha dolgun, daha canlı görünümlü, daha gür ve daha simetrik bir çift kaş vermeyi amaçlar. Mikropigmentasyonda kullanılan cihaz, kaş hattındaki derinin altına, ten ile uyumlu renk pigmentleri yerleştirmek üzere çalışır.

Mikropigmentasyon uygulamasının iki farklı çeşidi vardır: Dolgu tekniği ve kıl tekniği. Dolgu tekniğinde mikropigmentasyon cihazı, derinin altına renk pigmentlerini daha sık bir şekilde yerleştirirken, kıl tekniğinde, adından da anlaşılacağı üzere, derinin üzerine mikro incelikte yarıklar açılarak boya pigmentleri o yarıkların içerisine yerleştirilir ve gerçek “kıl” görünümlü bir görüntü elde edilmesi amaçlanır.

Mikropigmentasyon Nasıl Yapılır?

Mikropigmentasyon, birkaç farklı aşamada tamamlanan bir kaş kontürü işlemidir. İlk aşamada kişiye herhangi bir kalıcı makyaj işlemi uygulamadan önce kaş tasarımı, yani çizim yapılır. Bu çizim, mikropigmentasyon uygulamasının gidişatını belirleyen, belki de mikropigmentasyonun en önemli aşamalarından bir tanesidir. Yanlış, eksik, hatalı ya da orantısız bir çizim, mikropigmentasyonsonucunun fiyasko ile sonuçlanmasına yol açabilir. Bu yüzdendir ki çizim esnasında kişinin yüzde yüz içine sinen bir tasarıma ulaşılana kadar deneme yapılması ve çizimlerin incelikle, ustalıkla işlenmesi önemlidir. Sizinle birlikte çalışan kalıcı makyaj uzmanının profesyonellik anlayışı ve tecrübesi de bu noktada ortaya çıkar.

Mikropigmentasyonun çizim aşaması tamamlandıktan ve mikropigmentasyon cihazının hangi hat üzerinden gideceği kararlaştırıldıktan sonra sıra, boya seçimine geçer. Mikropigmentasyonda kullanılacak olan boyaların yüzde yüz organik maddelerden imal edilmiş olması önemlidir; zira bu tarz boyalar cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz ve sağlığınıza zarar teşkil etmez. Boya seçiminde önemli olan bir diğer nokta da elbette boyanın rengidir. Boya seçimi yaparken teniniz, saç renginiz ve kaş tonunuz ile en uyumlu renk tonunu seçmek çok önemlidir. En ufak bir ton kayması ile mikropigmentasyon uygulaması tamamlandığında doğaldan uzak, yapay bir görünüm ile kalakalmanıza sebebiyet verebilir. Burada da kalıcı makyaj uzmanınızın teninizi çok iyi bir biçimde analiz edebilecek deneyimde olması çok önemlidir.

Kaş tasarımı, kaş çizimi ve boya tercihi tamamlandıktan sonra sıra işlemin kendisine gelir: Mikropigmentasyon cihazını çalıştırarak boya pigmentlerinin derinin altına yerleştirilmesi. Cihaz, içine yerleştirilen boyayı, cilt üzerinde açtığı ufak kesiklere yerleştirmek üzere tasarlanmıştır. Çizilen örnek kaş hattı üzerinden giden cihaz, cildin en üst katmanlarında kalarak fazla derine inmez, böylece standart kalıcı dövme uygulamalarında olduğu gibi acı ya da ağrı oluşturmaz. Bununla birlikte mikropigmentasyon uygulamasına başlamadan önce kalıcı makyaj uzmanınız, zaten kaşlarınıza hafif bir uyuşturucu etkisi olan bir etken madde süreceği için işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz.

Mikropigmentasyon cihazı ile deri altında boya pigmenti yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra, kalıcı makyaj uzmanınızın ufak rötuşların yapılabileceği ve kaşların genel olarak durumunun değerlendirileceği bir kontrol randevusu isteyecektir. Yapılan işlemin doğasına göre bu randevu 2 hafta sonra gerçekleşebileceği gibi, uygulamanın tamamlanmasından 2 ay sonra da yapılabilir. Mikropigmentasyon iyileşme süreci ile birlikte gelen bir uygulama olduğu ve her bünyenin kendine has bir yenilenme düzeni olduğu için, mikropigmentasyon sonrası tamamen iyileşmenin ne zaman olacağı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Standart olarak bakıldığında mikropigmentasyon kaş kontürü uygulaması sonrası yüzde yüz iyileşme ortalama 2 ay içerisinde tamamlanır.

Mikropigmentasyon Kaş Kontürünün Avantajları Nelerdir?

Mikropigmentasyon ile kaşlarınızı yaptırdığınızda satın aldığınız şey yalnızca bir çift güzel kaş değildir. Bunun yanında mikropigmentasyon, yaptıranlarına pek çok farklı avantaj sağlar. İşte onlardan birkaç tanesi:

  • Mikropigmentasyon cihazı, deri üzerinde seri bir biçimde hareket ettiği için kişi işlem sırasında acı hissetmez.
  • Cihaz derinin fazla altına inmediği için sağlığa zarar teşkil etmez. Geleneksel olarak bildiğimiz kalıcı dövmeler, cildin 6 katman altına inebilirken mikropigmentasyon cihazı 1 ya da 2 katmandan ileriye gitmez.
  • Uzman elinden çıktığı takdirde mikropigmentasyon kalıcılığı 3 yıla kadar sürmektedir.
  • Bahsi geçen bu 3 yıl boyunca kişi, kaşlarının seyrekliği, dolgunluğu, şekli ya da formu ile ilgili herhangi bir sıkıntı çekmez.
  • Aylin Çetinkaya’nın stüdyosunda kullandığı malzemeler, en kaliteli markalara ait olup, yüzde yüz doğal ve organik içeriklerden üretilmektedir. Bu yüzden de burada yaptıracağınız mikropigmentasyon kaş kontürü, sağlığınıza zarar vermez.
  • Aynı şekilde kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli ve güvenilir olursa, mikropigmentasyon sonrası iyileşme süreciniz de o kadar hızlı ve sorunsuz olur.
  • Teniniz ile birebir uyumlu seçilen renk tonu sayesinde bir yandan mükemmel görünümlü bir çift kaşa sahip olur, bir yandan da kaşınızı yaptırmış olduğunuzu belli etmez, “yokmuş” hissi veren bir kalıcı makyaj uygulaması ile etrafınızdaki büyülersiniz.
  • Mikropigmentasyon günün 24 saati, haftanın 7 günü bakımlı, çekici ve yeni alınmış görüntüsüne sahip bir çift kaşa sahip olmanızı sağlar.
  • En iyi mikropigmentasyon uygulamaları, kaş hattınızı nizami bir şekilde ortaya çıkarttığı için düzenli olarak çıkan kaşlarınızı çok daha net fark etmenizi ve kaşlarınızı çok daha kolay bir biçimde almanızı sağlar.

Mikropigmentasyon ile Diğer Kaş Kontürü Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir?

Kaş kontürü yaptırmanın birden fazla yöntemi olduğunu ve mikropigmentasyonun da bu yöntemlerden bir tanesi olduğunu söylemiştik. Diğer kaş kontürü uygulamaları arasında microblading, kalıcı kaş dövmesi ve kıl tekniği gibi uygulamalar bulunur.

Microblading ile mikropigmentasyon arasındaki en temel fark, microblading işleminde bir cihazdan ziyade bir kalemin kullanılmasıdır. Bu microblading kaleminin verimli bir şekilde kullanılması ve mikropigmentasyon kadar iyi sonuçlara yol açması için kalıcı makyaj uzmanının tecrübeli biri olması gerekir.

Mikropigmentasyon ile kıl tekniği arasındaki farklar baktığımız zaman ise aslında kıl tekniğinin hem microbladingyönteminde, hem de mikropigmentasyon yönteminde kullanılabilen bir alt kaş kontürü yöntemi olduğunu söylememiz mümkün olur. Kıl tekniğinde amaç, deri üzerinde ufak yarıklar açarak bu yarıkları boya pigmentleri ile doldurmak ve kişiye nihayetinde gerçek kıl görünümlü bir çift kaş kazandırmaktır. Kaş kontürü uygulamaları arasında kişiyi en doğal kaş görünümüne ulaştıran yöntemlerin başında şu an için kıl tekniği gelmektedir. Mikropigmentasyon yönteminden faydalanarak kıl tekniği yaptırmanız mümkündür.

Eğer siz de kalıcı kaş makyajı yaptırmak istiyorsanız ve İstanbul’da mikropigmentasyon yapan kalıcı makyaj stüdyolarını arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Hemen bir randevu talebi oluşturarak mikropigmentasyon tavsiyeleri alabilir, işlem hakkında detaylı bilgi edinebilir ve mikropigmentasyon fiyatlarını öğrenerek kaşlarınıza yeniden hayat verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here