Mutlu Ve Kalıcı İlişkilerin Sırları

0
674
Okuma

Mutlu Ve Kalıcı İlişkilerin Sırları

Başlanılan her ilişkinin kalıcı olması ve mutluluk vermesi herkesin istediği en önemli şeydir. Ancak karşılıklı hoşgörü ve saygı ile gerçekleşebilen bu durum için çiftlerin birçok özveride bulunmaları gerekiyor. Mutlu bir ilişkinin en önemli sırrı ise saygıdan taviz vermemektir. Saygının ilişkiyi terk ettiği andan itibaren çiftler arasındaki kopukluklar giderek çoğalmayla birlikte ayrılıklara sebep olmaktadır.

  • Beklentileri Düşük Tutmak Mutluluk Getirir

Başkalarının ilişkileri göz önünde bulundurularak sürekli ilişkinin mukayese edilmesi yıpratıcı unsurlardan biridir. Herkesin kendine özgü kişiliğe sahip olduğu kabul edilmeli be ilişkideki beklentiler buna göre belirlenmelidir. Aynı zamanda beklentilerin en üst seviyede tutulması çoğu kez hayal kırıklıklarına neden olacağı için, mümkün oldukça beklentiyi en aza indirmekte fayda vardır.

  • Hem Sevgili Hem Arkadaş Olabilmek Önemlidir.

Yanında rahat ve huzurlu hissedilen kişiler genellikle birliktelik için şansı hak ederler. Bu nedenle ilişki sürdürülürken sevgili olmanın yanı sıra arkadaş olabilmek, keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmeyi sağlar. Bu da birlikteliğin daha sağlam temeller üzerine kurulmasında etkilidir.

  • Önce Kendinizi Mutlu Edin

Başkalarını mutlu edebilmek için öncelikle kişinin kendi içinde mutlu olması gerekir. Pozitif ve eğlenceli bir kişiliğe sahip olan kişilerin ilişkilerinde daha mutlu oldukları saptanmıştır. Bu doğrultuda önce kişinin kendi mutlu olacağı konulara yönelmesi karşılıklı mutluluğu beraberinde getirecektir.

  • Ortak İlgi Alanları İlişkiyi Zinde Tutar

Günlük koşuşturmacaların içinde birbirine vakit ayıran çiftlerin sayısı oldukça azdır. Bu yoğunluk karşılıklı ilgisizliği getiren en önemli sorunlar arasındadır. Vakitsizlikten yakınan çiftlerin ortak ilgi alanları oluşturup, bu konuda eğlenceli aktivitelere yönelmeleri farklı heyecan yaşamalarına vesile olacak ve ilişki monotonluk boyutundan uzaklaşacaktır. Mutlu ve kalıcı ilişkilerin en önemli sırrı monoton ve sıkıcı bir hayattan uzak kalmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here