Organik Bebek Ürünleri Ecobebek.com’dan Alınır

0
613
Okuma
www.ecobebek.com

Ecobebek.com 2015 yılında Aslı Bulut Birlikçi tarafından “Oğlum için kullanmadığım hiç bir ürünü satmıyorum” slogonu ile hizmete girmiştir. ecobebek Büyük bir ticari işletme olmak yerine herkesin arada uğramayı sevdiği güvenilir, samimi bir anne dükkanı olmayı hedefliyor. Ecobebek.com’u incelediğimizde göze çarpan bir kaç noktaya deyinmek istiyoruz.

Uzun yıllardır yaşanan birçok çevresel kirlilik, küresel ısınma gibi sorunlar gıdalarda ortaya çıkan birçok kimyasal üretim malzemeleri ve daha birçok etken sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Hayatımızın içerisinde fazlaca inorganik ürün yer etmeye başladığından, bizde artık fark ederek dikkatli olmaya çalışmaktayız. Bu sorunlar özellikle yeni neslin üzerinde çok fazla etki oluşturmaktadır. Bu yüzden önlem almayı gerektirmektedir. Acil olarak ve zaman kaybetmeden önlem almak en sağlıklısıdır. Daha bilinçli tüketici olmak; bebeklerimizi korumak adına atılmış en önemli adım olacaktır.

Artık günümüzde çoğu anne bu konuda oldukça bilinçlidir. Birçok bebek ürününün organik olarak üretilmesi avantaj sağlamaktadır. Bebek gıdaları, giysileri, bebek şampuanları, kremleri ve daha birçok ürün organik olarak tercih edilebilecek çeşitliliğe sahip olmaya başlamıştır.Organik bebek ürünleri konusunda annelerin mutlaka araştırma yaparak bu konuda bilinçli olmaları gerekir. Organik ürün alırken de mutlaka sertifikalı olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Organik bebek giysileri; bebeklerin hassas olan ciltlerini koruyarak onları birçok kimyasaldan uzak tutmaktadır. Organik bebek giysilerinin bebeğinizin belli yaşa kadar giymesi hem sağlığı hem de gelişimi açısından şarttır. Hatta iç çamaşırlarının yanı sıra birçok dış kıyafette de bu organik giysileri tercih edilmesi en sağlıklısıdır. Battaniye, yorgan, patik, önlük, bebek beşikleri, bebek arabaları yani kısacası temas ettiği her ürün mutlaka organik üretim yapılmış ürünlerden seçilmelidir.

Bebek taşıma için ilk 6 ay boyunca kullanabileceğiniz en ideal taşıma aracı ‘’Wrap Slingler’’ önerilmektedir. Direkt bebekle temas halinde olması ve anneye sarılıyor pozisyonda olması bebeğin hem annenin sıcaklığını hissetmesini sağlıyor hem de annenin kolaylıkla işlerini yapmasına yardımcı oluyor. Ayrıca wrap slingi kullanırken bebeğinizi kolayca da emzirebiliyorsunuz. Dışarıda gezerken soğuktan korunması için de bir avantaj sağlıyor. Sadece kullanmasını öğrenmeniz yeterli olacaktır. Bunun için birçok video var izleyerek öğrenmeniz çok kolay. Wrap slingler bebeğin gaz sancısına, huzursuzluğuna ve koliğe oldukça fayda sağlıyor. Üstelik taşırken kangurudan daha rahat sırtınıza yük binmesini önlediği için ağrı falan yapmıyor.

İnternet üzerinden organik bebek ürünlerini araştırırken ecobebek.com adresini mutlaka göz atmayı unutmayınız.Ecobebek‘de bir annenin çoçuğuna kullandığı ürünleri sizin için sunduğunu unutmayınız 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here