Ruj Lekesi Nasıl Çıkartılır İşte Yöntemleri

0
128
Okuma

Her kadının korkulur rüyasından biridir ruj lekesi… Dikkat etmeden giyerken kıyafetlerimize hatta düşüp kırılması gibi durumlarda halımıza, perdemize bu tarz şeylerde leke bırakabilir. Ruj lekesinden kurtulmanın aslında birçok yolu vardır. Doğru malzemelerin temin edilmesinin ardından gayet kolay bir şekilde ruj lekesini temizleyebilirsiniz. Saf alkol, eter, ispirto, oksijenli su, deterjan veya sabunlu su gibi malzemelerle kolayca lekenizi çıkarabilirsiniz.

Özelliklede açık renk giysilerin kabusudur ruj lekesi. Böyle zamanlarda alkol çok işe yarar. Temiz bir bez ve ispirto yardımıyla lekenizden kurtulabilirsiniz. İspirto ile ıslattığınız temiz bezinizi bölgeye bastırarak temizleyebilirsiniz. Temizlemedeki önemli bir detay ise lekeyi dağıtmamak. Bezle leke üzerine uygulayacağınız işlem ovalama tarzında olursa eğer bu lekenin bulunduğu yere iyice nüfuz etmesine neden olur ve temizlemek zorlaşır.

Bir diğer yöntem ise eterdir. Bir pamuk yardımıyla lekeye nüfuz eden eter lekeyi yumuşatır. Ardından sıcak bir suyun altında sabunla yıkanması ruj lekenizi kıyafetinizden çıkartacaktır.

Bulaşık deterjanını da ruj lekenizi çıkarmak için kullanabilirsiniz. Lekeye az biraz uyguladığınız deterjanı 10 dakika gibi kısa bir sürede bekletmeniz yeterli. Daha sonra eski bir diş fırçası yardımıyla lekeyi ovalarsanız su ile durulamanın ardından lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Saç spreyi de ruj lekenizden kurtulmak için size yardımcı olacak malzemelerden biridir. Lekeye uygulayacak olan saç spreyi 10-15 dakika gibi bir süre boyunca bekletilmesi ardından da yine temiz bir bez yardımıyla lekeyi temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here