Salatalık Maskesi Tarifi ve Faydaları

0
105
Okuma

Kozmetik mağazalarında oldukça pahalı fiyatlara satılan cilt bakım ürünlerinden yüz maskeleri yerine, evde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız yüz maskeleri tariflerimizi uygulayarak cilt bakımınızı en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. Herkesin evinde bulunabilecek salatalık, bal, yoğurt, yulaf ezmesi ve limon gibi malzemeler kullanarak en doğal salatalık maskesi tariflerini mutlaka inceleyin.

Kuru ciltler için çok etkili olan yoğurtlu salatalık maskesi ile, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi doğal yollarla sağlayabilirsiniz. Blendır ile püre haline getirilen salatalık ile yoğurt karışımını 30 dakika boyunca yüzünüze uyguladığınız zaman, cildinizin çok daha canlı bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden sivilceler ve çeşitli cilt lekeleri için de yine aloe vera bitkisinin yaprakları içindeki jel kıvamındaki madde ile salatalığı karıştırarak bu problemlerinizden evinizde doğal maskeler ile kurtulabilirsiniz.

Muz, limon suyu, bal ve salatalık karışımı ile yapılan yüz maskesi ise, yine kuru ciltler için normal nemlendiricilere göre ekstra nem sağlayarak, cildinizi besler ve canlandırır.

Sıkı bir cilt istiyorsanız eğer, yumurta beyazı, taze nane ve salatalık karışımı ile hazırladığınız maskeyi 30 dakika boyunca yüzünüzde beklettiğiniz zaman cildinizin nasıl sıkılaştığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Kullanılan meyvelerde (limon gibi) strik asit bulunduğu için, tariflerde belirtilen miktarlardan daha fazla doz aşımı yapmayın. Malzeme listesinde belirtilen miktarlara sadık kalarak karışımlarınızı hazırlayın. Ayrıca ilk önce vücudunuzun küçük bir bölümüne uygulayıp test etmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here