Yatak Odanız İçin En İyi Dekorasyon Örnekleri

0
286
Okuma

Yatak odası evinizin en önemli kısımlarından biridir. Evinizin dekorasyon işinde de yatak odasına önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü güne yatak odasında başlar ve günü yatak odasında bitirirsiniz. Sabah kalktığınızda iyi dekor edilmiş yatak odanız sayesinde güne daha enerjik ve zinde başlarsınız. Günün yorgunluğunu atmak için de yatağınıza yattığınızda yatak odanız tüm yorgunluğunuzu alacak ferahlıkta olmalıdır. Bu yüzden yatak odası dekorasyonuna özellikle dikkat etmelisiniz. Yatak, şifonyer, yatak başlığı ve perdeler uyum içinde olmalıdır. Böylece ferah bir yatak odası konsepti karşınıza çıkar.

Yatak Odasındaki Sanat

Yatak odasındaki sanat çok önemlidir. Evet, yanlış duymadınız sanat. Duvarın uygun yerlerine, uygun tablolar asarak yatak odanızı şenlendirebilirsiniz. Ferah manzara tablolarını uygun yere konumlandırdığınız takdirde yatak odanız gayet şık olacaktır. Ev dekorasyonu için bir araştırma yaparak yatak odanız için en uygun dekorasyonu seçebilirsiniz. Yatak odanızda sürrealist tablolara yer vermeniz de odanızı ferah tutacaktır. İyi dekor edilmiş yatak odanız sayesinde güne iyi başlayacaksınızdır. İşinizde ya da okulunuzda arkadaşlarınıza pozitif enerji yayacaksınızdır. İşte bu anlamda yatak odasının dekorasyonu çok önemlidir. Dekorasyon için yatak odanızın duvar rengini ve perdelerini iyi seçmeniz gerekmektedir. Eğer yatak odanız geniş ise koyu ve marjinal renkleri tercih edebilirsiniz. Yatak odanız dar ise daha açık ve soft tonlar iyi olacaktır.

Dar Yatak Odaları İçin Güzel Dekorasyon Fikirleri

Dar yatak odalarının iyi dekor edilemeyeceği yanlış bir yargıdır. Çünkü küçük yatak odaları için de minimalist dekorasyon fikirleri mevcuttur. Aslında yatak odasını dekor etmede en önemli olan alanın genişliği değil, eşyanın doğru yere konmasından geçiyor. Odanız ile uyumlu pufu en boş duran yere koyduğunuz takdirde kalabalık bir görüntü oluşmayacaktır. Özellikle kadınlar dekorasyona çok önem verir. O yüzden ev dekorunda ve özellikle yatak odasının dekor edilmesinde erkeklerden çok kadınların fikirleri iş görür. Özellikle dar yatak odalarının boyasına önem vermelisiniz. Koyu renkler odayı boğar ve kalabalık gösterir. Daha açık renklere boyamak ya da daha açık renkteki duvar kağıtlarını tercih etmek gerekir.

Karanlık Odalar Gününüzü Berbat Etmesin

Güneş girmeyen eve doktor girer gerçeğini göz önünde bulundurarak yatak odanızın ışıklandırmasını iyi yapmanız gerekmektedir. Koyu tonlardaki kalın perdeler güneş ışığını geçirmez ve sabahın olduğundan habersiz kalmanıza neden olur. Yatak odanıza mümkün olduğunca açık renkli perdeler alarak odanızın iyi ışık almasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede sabahları alarma mahkum kalmadan uyanabilirsiniz. Karanlık bir odada uyanmak hem zor olur hem de bütün gününüzü berbat eder. Yatak odanızın güneş ışığından iyi faydalanması gerekmektedir. Eğer yatak odanızın büyük ve geniş camları varsa şanslısınız. Yoksa da üzülmeyin, olan camlar sayesinde gün ışığından en iyi şekilde faydalanmaya çalışın.

Yatak Odası Dekorasyonunuz İyi Olursa Pazartesi Sendromundan Eser Kalmaz

Eşyaların rastgele yerleştirilmiş olması ve uyumsuz oda tasarımı kalabalık bir görüntü oluşturur. Kalabalık bir yatak odasında uyanmak sadece pazartesi günleri değil, her sabah sizi pazartesi sendromuna sokar. Özellikle kötü dekor edilmiş yatak odasında rahatça dinlenerek uyuyamazsınız. Dinlenemezseniz, sabah yorgun uyanırsınız ve kötü bir gün geçirirsiniz. Pazartesi sendromu yaşamak odanızın dekoruna bağlıdır. Odanızı çok uygun fiyata dekor etmeniz mümkündür. Uygun renkte ucuz tablolar ile odanızı süsleyebilirsiniz. Ferah ve sade perdeler, uyumlu duvar boyaları ile odanızı ferah ve aydınlık kılabilirsiniz. Geniş odaları daha koyu renk boyalara boyayabilirsiniz. Ama küçük ve dar yatak odanızı açık renge boyayıp koyu perdeler kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here