Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

0
456
Okuma

Burun insan yüzünde, göze ilk çarpan organdır. Bu sebeple insanların çoğu burunlarının görünüme büyük önem verir. Burunun estetik bir görünüme sahip olması insanları hem güzellik hem de moral olarak olumlu yönde etkiler. Burun doğuştan ya da sonra bir darbeye maruz kalarak, bazı deformasyonlara uğrayabilir ve görünüm olarak bozuk bir görüntüye sahip olabilir.

Burun estetiği burun deformasyonlarına ve görünümdeki bozukluklara göre yeniden şekillendirilebilir. Burnun görünümünün bozuk olması bazen dalga konusu olabilir. Bu durum insan psikolojisini de olumsuz yönde etkiler. Burun da sağlık açısından da problemler olabilir ve yine cerrahi operasyona başvurulur.

Burun ameliyatı

Burun ameliyatı , burun deliklerine yapılan kesi işlemleri ile başlar. Burun sırtı, burun ucu ve eğer var ise burun içi problemleri tek tek düzeltilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra burun deliklerine tampon konur ve burun sırtına alçı atel konularak, ameliyat işlemi sonlandırılır. Ameliyat sonrasında göz kapaklarında oluşan şişlik ve morlukların en aza inmesi için ilk gün göz kapakları flaster ile kapatılır. Burun estetiği sonrasında yüzde şişme, burun ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları ve halsizlik gibi durumlar ortaya çıkar. Doktorunuzun size vereceği ilaçlar ile bu ağrı en az seviyeye indirilir. Ameliyat sonrası burnunuzda tampon olacağı için nefes almakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden ağızdan nefes almak daha uygun olacaktır. Tamponlar burundan çıktıktan sonra da 2-4 ay kadar nefes alma da zorluk çekilebilir.

Burun estetik fiyatları

Burun estetik fiyatları, yaptıracağınız ameliyatın çeşidine, boyutuna, ameliyatta uygulanacak tekniklere ve bu işlemi yaptıracağınız hastaneye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu fiyatlarda, hastanede konaklama durumunuzun da etkisi olacaktır. Bu nedenle kesin bir fiyat almak için muayene olmanız, en uygun seçenek olacaktır.

http://www.fbmestetik.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here