En Güzel Ahşap Dekorasyon Uygulamaları

0
1.272
Okuma

Evimizin dekorasyonuyla ilgilenmek büyük zevk. Kendi zevklerinizle döşediğiniz evin size daha çok huzur ve mutluluk vereceğini göreceksiniz. Evimiz bizden çizgiler taşımalı. Evimize gelenler bu evde şu kişi yaşıyor, onun zevkiyle döşenmiş demeli. Farkınızı ortaya koymalısınız. Evinizin şıklığıyla gurur duymanız için onu baştan aşağı değiştirmeniz gerekir. Eğer evinizi yeni aldıysanız ve yeni dekore edecekseniz daha şanslısınız. Kafanızdaki birçok projeyi hayata geçirebilirsiniz.

Evinizin nasıl olması gerekiyor, modern mi yoksa klasik çizgiler mi taşımalı? Evinizde hangi renkler hâkim olmalı? Seçeceğiniz eşyalar nasıl olmalı? Bu soruları cevaplayarak ev dekorasyonuna başlayabiliriz. Dekorasyonun olmazsa olmazlarından biri ahşaplardır. Ahşap nerdeyse her eşyada kullanılabilir. Seneler geçse de asla modası geçmez. Varlığını unutturmaz.

Koltuklarda ahşap döşemeler çok şıktır ve asilliğin simgesidir. Özellikle bundan otuz kırk sene öncesinde nerdeyse her evde ahşap işlemeli koltuklar mevcuttu. Koltuğun ahşap işlemesi ne kadar çoksa değeri o kadar fazlaydı. Ahşap ustalarının kıymeti bilinirdi. Ne kadar zaman geçerse geçsin eskisi gibi olmasa da ahşap, dekorasyonda kullanılmaya devam eder. Koltuklarda, mutfak dolaplarında, banyo dolaplarında, masalarda, yemek takımlarında ahşaptan bahsedebiliriz. Ahşap doğal ve otantik enerjiler taşır. Evdeki kör noktalara ahşaptan dolap yapılabilir ve bu noktalar değerlendirilebilir. Kapı arkaları, kiriş araları dolaplarla canlandırılabilir ve işe yarar hale getirilebilir. Ahşap kolay kolay eskimez ve senelerce kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here