Gelin Çiçeği Modelleri

0
1.854
Okuma

Gelin olmayı hangi gen kız hayal etmez ki? Bekâr birçok gencin hayali sevdiği insanla yuva kurmaktır. Sevdiğimiz insanla güzel bir düğün sonrasında evlenmeyi hepimiz isteriz. Düğün zamanı gelmeden tüm ayrıntıları düşünürüz. Gelinliğimizi diktiririz, duvağımızı alırız. Gelin makyajımızı ve gelin saçımızı belirleriz. Gelin çiçeği de düşünülecek ayrıntılar arasındadır.

Gelin çiçeği bundan birkaç sene öncesine kadar sadece beyaz renklerden ibaretti. Zaman geçtikçe bu düşünce değişti. Önceden tek model ve tek renk gelinlikler mevcutken şimdilerde rengârenk gelinlikler var. Mavi, sarı, kırık beyaz, pembe ve birçok renkte gelinlikler üretiliyor. Gelinlikler renklendikçe gelin çiçekleri de renklenmeye başladı. Ayrıca duvaklar da aynı değişimden etkilendi. Duvakların kenarları farklı taşlarla süslenmeye başlandı. Değişim sayesinde sıradanlıktan kurtulundu ve herkes kendi enerjisini gelinliklerine yansıtma fırsatı buldu.

Gelin çiçekleri her renkte yapılabilir. Sarı, kırmızı, mavi, mor, yeşil, turuncu ve birçok renkte gelin çiçekleriyapılabiliyor. Gelin tacıyla aynı renklerde gelin çiçeği hazırlanıp güzel bir uyum sağlanabilir. Özellikle türbanlı arkadaşlar gelin saçı olarak renkli taçları tercih ediyor. O zaman aynı renklerden oluşmuş bir gelin çiçeği tercih etmeliler.

Bahar aylarında düğün yapılacaksa ve kır düğünü düşünülüyorsa mutlaka bahar renkleri gelin çiçeğinde kullanılmalıdır. Sade bir gelinlik düşünüldüyse gelin tacı ve gelin çiçeği rengârenk olmalı. Yaşça büyük olan gelinler genelde sade bir gelinlik yada sade bir beyaz elbise giymeyi tercih ederler. Saçlarına takacakları rengârenk çiçekli şapkalar ve aynı renklerden oluşmuş gelin çiçekleri güzel bir uyum sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here