Kuru Ciltlere Özel Kış Makyajı Tavsiyeleri

Kuru Ciltlere Özel Kış Makyajı Tavsiyeleri

Kuru cilt sizin başınıza bela mı oluyor, özellikle kış aylarında kuruyan hassas bir cildiniz mi var. Artık makyaj yapmak bile istemeyecek hale mi geldiniz. Tüm bunlardan basit formüllerle kurtulmak mümkündür. Hem de hemen.

Kuru cilt üstünde ağaç olmayan çorak arazi gibidir. Çorak toprakta nasıl bir şey durmuyor ise sürülen makyaj da kuru ciltten uçup gider. Ayrıca kuruyan cilt pul pul olup dökülür. Kötü bir cilt oluşur. Ya da cilt çabucak kırışır. Ve sizin için büyük bir moralsizlik oluşur. Hiç üzülmeyin. Gelin beraber bu sorunu ortadan kaldıralım.

Öncelikle cildinizin nem ihtiyacı oldukça düşük. Bunun için sürekli cildinizi nemlendirin. Sabah ve akşam el ve yüz kremi sürün. Ayrıca su da çok iyi bir nemlendiricidir. Sürekli su için. Hem sizi formda tutar hem de cildinizin nemlenmesini sağlar, kurumayı engeller. Size küçük bir sır vereyim. Su yaşlanmayı ve kırışıklıkları tahmin edemeyeceğiniz kadar çok engeller.

Fondöten kullanın, ama gerektikçe. Zira yüzü çabuk kurutur. Bunu engellemek için sıvı fondöten tercih edin. Var ise cc kremler çok daha yararlı olur. Cildi nemlendirir ve kurutmaz.

Ayrıca hem cildini güzelleştirmek hem de nemlendirmek istersen sana küçük bir tarifim var

Balı cildine uygula ve 20 dakika bekle. Cildin parlak ve oldukça nemli bir görünüme kavuşacaktır.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)