Banyo Dekorasyon Trendleri

4
62
Okuma

Banyolar ev içinde farklı dekorasyonların kullanılabileceği, etkileyici dekorasyonlar oluşturmaya çok elverişli yerlerdir. Bir evin banyosu evde yaşayan insanlar için oldukça önemlidir. Çünkü yorgun bir günün sonunda ya da önemli bir günün başında huzur veren, iyi hissettiren bir banyoda duş alıp ferahlamak gibisi yoktur. Bu yüzden pek çok insan banyo dekorasyonuna önem verir, bu konu hakkında detaylı düşünür ve en güzel banyo dekorasyon önerilerini araştırır. Bulduğu fikirlerin kendi banyosu ile uyumlu olup olamayacağını inceler ve sonrasında banyosu için en güzel olabileceğini düşündüğü banyo dekorasyonu fikrini hayata geçirir.

2022 Yılı Trend Banyo Dekorasyonları

En güzel banyo dekorasyon önerileri banyonuzun şekline, büyüklüğüne ve fiziki yapısına bağlı olarak değişebilir. Eğer banyonuz küçükse lavabo ve duş kabinini birbirlerine bitişik denecek kadar çok yakın yaptırabilirsiniz. Lavabonun üstüne uygun bir dolap da yaptırdığınızda birçok eşyayı oraya toparlayabilir ve banyonuzu daha ferah bir hale getirebilirsiniz.

Hafif ve soft bir banyo dekore etmek istiyorsanız banyonuzda açık renkler ve cam kapaklar kullanmaya ağırlık verebilirsiniz. Eğer banyonuzda çok fazla dolaba ihtiyacınız varsa lavabonuzun hem altına hem de üstüne dolap yaptırarak kullanabilirsiniz. Banyonuzda sıcak renkler kullanmak isterseniz uygun ışıklandırmayla bu renkleri desteklemeniz gerekir. Böylece hem çok güzel hem de çok huzur veren bir banyo dekore etmiş olursunuz. Çünkü kırmızı, sarı ve turuncu gibi sıcak renkler bulundukları ortamda sonbahar havası yaratırlar. Sonbahar teması, en güzel banyo dekorasyon önerileri arasındadır.

Banyonuzda küvet kullanmayı tercih ediyorsanız küveti yaptırdığınız duvarın bir kısmını da küçük ve boyuna bir raflı dolap yaptırarak kullanabilirsiniz. Bu dolabın kapağında belirlediğiniz dolap rengine göre uygun şekilde buzlu cam vb. kullanabilirsiniz. Banyonuzda kullandığınız aynanın büyük olması banyonuzu daha ihtişamlı ve sizin için de daha kullanışlı hale getirebilir. Ancak bulunduğu yerin ışıklandırılması aynanın kullanışlılığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle ayna için yer belirlerken ışıklandırmayı göz önünde bulundurmak gerekir. Banyolarda ayna genellikle lavabonun üzerinde konumlandırıldığı için aynı şekilde lavabo yeri seçimine de özen göstermek gerekir.

4 YORUMLAR

  1. gerçekte çok güzel banyo modelleri var havasını acaip değiştiriyor örnek modellerden hangisini seçeceğimi şaşırdım teşekkürler yazınız için.

  2. Mor renk çok kapalı durur mesela duştan çıkınca buharın oluşturduğu ortam heryeri karanlık edebilir. Güzel yazınız için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here