Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Heyecanlı ve uzun bir bekleyişin ardından minik bebeğiniz eve gelmek üzereyken aklınızdan odası için en güzel dekorasyon fikirleri geçmeye devam ediyor olabilir. Bebeğinizin sağlığı ve konforu her şeyden önemli. Oyun alanını, uykusunu ve gelişiminin büyük bölümünü geçireceği odasındaki dekorasyon fikirleri oldukça dikkatli şekilde düzenlenmeli. Mobilya seçimi, duvar renkleri seçenekleri ve dekorasyon fikirleriyle bebek odası için dekorasyon önerileri yazımızı sizler için derledik. Bebek odası için ilk olarak ana renk seçiminden başlayabilirsiniz. Yalnızca bir tek kanadı dahi farklı bir renkle boyamak dramatik bir etki yaratmayı sağlayabilir. Duvar kağıtlarından stickerlara, sonsuz renk alternatifi önünüzde kafanızı karıştırıyor olabilir. Oyuncaklar ve çeşitli aksesuarlarla abartıya kaçmadan minimal bir şekilde odayı zenginleştirebilirsiniz. Bu sayede de, bebeğiniz için harika bir oda tasarımında bulunabilirsiniz.

Duvar Çizimleri Kullanabilirsiniz

Eğer bebek odası için herhangi bir renk seçiminde bulunmadıysanız ya da kararsız kaldıysanız, favori renklerinizden birini kullanabilirsiniz ve üzerine beğendiğiniz bir çizimi ekleyebilirsiniz. Odaya büyük bir şablon satın alıp onun üzerinden çizimi yapabilirsiniz. Renk geçişleriyle beraber müthiş bir uyum yakalayacaktır. Kullanacağınız renkleri de önceden planlamanız iyi olacaktır. Odada kullanacağınız ya da satın aldığınız mobilyalarla uyum sağlamasına da dikkat etmelisiniz.

Hangi Rengi Seçeceğinize Karar Vermelisiniz

Hangi rengi seçeceğinize çok dikkat etmelisiniz. Çünkü renklerin, psikolojik etkileri olduğu, araştırmalarla ortaya konulmuştur. Mavi, yeşil gibi dinlendirici renkleri beyazla beraber kullanabilirsiniz. Toprak ve kahverengi tonları da kullanabilir ve hem sıcak hem de dinlendirici bir oda yaratabilirsiniz. Kontrplak ile tasarlanan bir tavan ise; bebeğin odasını daha şık bir hale getirmeye yetecektir. Kahverengi bir tavana eklenebilecek yeşil ve turkuvaz renklerle boyanan kontrplak da kullanılabilir.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)