Rimel Kullanımında Dikkat Edilecekler

0
1.289
Okuma

Makyaj olmasa olmazımızdır. Her ortamda bakımlı ve kendimizi daha güzel hissetmemizi sağlar makyaj bayanın en değerli kıyafetidir. Özelliklede gözler ilk dikkat çekici olan yerlerden biridir hatta en önemli olan dersek yanlış olmaz. Göz makyajı yüzümüzde en zor olan kısımdır dikkat gerektirir. İddialı bir göz makyajının olmasa olmazı rimeldir. Rimel kullanımı kolay gibi gözükse de zordur. Kirpiklerin toplanmasına, birbirine yapışması bizi sinir eder. Sakin olmalıyız rimel kullanımı uğraştırır. Kolay ve güzel rimel sürme işlemi için size birkaç ipucu bunları uygularsanız istediğiniz şekilde bir makyaj ortaya çıkacaktır.

Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncellikle rimel ve fırçanız kullanışlı olmasına dikkat edin iyi bir fırça hareket etmesi için kirpiklerin kıvrım yapmasına süzgün şekil alamsını sağlar. Fırça ve rimelin kalitesi çok önemlidir. Rimeli kullanmadan önce şişesini iyice çalkalayın. Sonra uygulayın yanınızda kulak pamuğunu alın kulak pamuğu rimelin bulaştığı yeri silin pamukla. Kulak pamuğu rimelin şekil bozuklarını ortadan kaldırır.

Rimeli sürerken kirpiklerin yapışmaması için yavaş hareketler uygulayın sakın ellinizi kullanmayın elleriniz kirpiklerin birbirine yapışmasına neden olur. Yapışan kirpikleri fırça yardımıyla ayırın şekil verin. Uzun görünmesini ve kıvrımlı olmasını sağlayın. Gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlar uzun kirpikler. Tek kat sürmeyin rimeli birkaç defa aynı işlemi tekrar edin. Sadece siyah rimel kullanmayın makyajınıza göre farklı farklı renk ve tonu deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here