Rahat Edebileceğiniz Çizme Ve Bot Tavsiyeleri

0
507
Okuma

Kış ayları geldiğinde botları ya da çizmeleri bulundukları yerden çıkararak yağmur – kar gibi mevsimsel etkilerden korunmak için sıklıkla kullanıyoruz doğal olarak. Peki, ya tüm gün ayaklarımızın içinde durduğu bot ve çizme seçimi nasıl olmalı? Hele ki bir de çalışıyorsak 8 – 10 saat ayaklarımızdan çıkarmadığımız ve bizi sokaklarda yarı yolda bırakmaması gereken çizme ve botları satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Buyurun hep birlikte inceleyelim.

Rahatlık ve moda bir arada olsun istiyorsanız 2018 yılı moda bot ve çizme modelleri aşağıdaki galerimizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Rahat Edilen Bot ve Çizmeler

1 – Öncelikle ayaklarımızı ergonomik bir şekilde kavraması gereken bu unsurların tasarlandığı materyaller yumuşak olmalı ki saatler içinde iş yerinde ya da sokaklarda şişen ayaklarımızı zaman içinde vurmasın.

2 – Öte yandan bot ya da çizme seçerken ayak numaranızı dikkatlice göz önünde bulundurmak önemlidir. Önemli olmasına önemlidir ama bazen ayakkabı kalıplarının da farklılık gösterdiğini unutmamalıyız. Bu açıdan ayaklarınızı sımsıkı kavrarken ayaklarınızı sıkan bir bot da almamanız gerekir. Yine ayaklarınızın saatler içinde genişleyebileceğini de göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Karda Bot ve Çizme Seçmek

3 – Kış demek aynı zamanda kar kıyamet de demek. Bu açıdan kar yağdığında buzlanma olan kaldırım ve caddeleri göz önünde bulundurarak bot seçmeliyiz. Söz gelimi düz ‘vibram’ tabanlar bu konuda bizlere yetmeyebilir. Tam tersi altı tırtıklı olan kauçuk kaydırmaz tabanlar karlı – buzlu havalarda kaymayı engelleyeceğinden her zaman için ön planda tutulmalıdır.

4 – Yine kışlık botların ya da çizmelerin su geçirmez özelliklere sahip olması önemli. Bu konuda ‘yapıştırma ayakkabılar’ yerine dikişli olanlarını tercih ettiğinizde hem daha kaliteli, uzun ömürlü bir ürün satın almış olursunuz, hem de su geçirmez özelliği yüksek bir ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Diğer yandan yapıştırma botlar/çizmeler su da gördüğünde ayrılabilirken, dikişli olanlar ayrılmayacak ve size senelerce kullanım imkanı sunacaktır.

Kışlık Bot ve Çizme Seçimi

5 – Yine gore – tex özellikli (su geçirmez nefes aldıran zar kaplama) çizme ya da botlardan satın aldığınızda ayaklarınız kışın sert etkilerinden korunacaktır.

6 – Eğer ayakları çok üşüyen bir insansanız kesinlikle seçimlerinizi içi müflonlu çizme ya da bot modellerinden yapmanızı öneririz.

7 – Tüm bunlara ek olarak ortopedik özelliklere sahip olan çizme ya da botlardan seçtiğinizde ayaklarınızın çok daha rahat edeceğinden de emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here