Cilt Sarkmasının Önüne Geçme Yöntemi

2
601
Okuma

Cilt zaman içerisinde yağlanabilir veya tazeliğini kaybedebilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için elbetteki belirli önlemler mevcuttur. Kadınların en sık karşılaştığı cilt sorunu cilt sarkmasıdır. Cilt çoğu hatadan dolayı sarkabilir. Bazen alınan kilolardan doğuma kadar bir çok etmen cildin sarkmasına sebep olabilir. Gelin hep birlikte cilt sarkmasını önleyecek adımları gözden geçirelim.

Cildinizin Sarkmasını Önleyecek Adımlar

Öncelikle cildin sarkmaması için cildin sürekli olarak taze ve temiz olması önemlidir. Bu da demektir ki makyaj cildimizin sarkmasına sebebiyet verebilir.

Cildinizin tazeliğini koruması için öncelikle kozmetiği azaltmalı ve temizliğini iyice yapmalısınız. Bunun dışında alacağınız vitaminler de çok önemlidir. Vitaminlerin vücuda faydası olduğu gibi cildinize de faydası vardır. Vitaminlerle taze ve genç kalan cildinize hindistan yağı veya zeytinyağı uygulamanız da cildinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemi

Haftada bir gün hindistan yağını cildinize masaj yaparak uygulamanız taze ve temiz bir cilde sahip olmanıza yarar. Cildinizin sarkmasına yol açan en büyük neden hızlı kilo kaybıdır. Sürekli hızlı alıp bir anda vermek cildinizin erken sarkmasına sebebiyet vermektedir. Cildinizde hafiften sarkmaya başlayan kısımlara masaj yapmak etkiyi biraz daha azaltsa da tam anlamı ile azaltamadığı için hızlı kilo kaybetmemekte fayda vardır.

Sık sık sakız çiğnemekte yüz kaslarını hareket ettirdiği için daha geç sarkmasını sağlar. Arada bir yüz kaslarınızı oynatmakta yararınıza olacaktır. Doğal yöntemler olduğu gibi bir de cerrahi yöntemler ile sarkmalarınızı giderebilir veya dolgu yaptırabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here