Kadınlar İçin Güzellik Sırları

0
216
Okuma

Kadınlar, erkeklere göre dış görünümüne daha fazla özen gösterir. Bu bilinen bir gerçektir. Bilinen bir başka gerçek de her kadının güzellik sırrının farklı olduğudur. Bununla beraber, kadınlar için güzellik sırları genel kabul özellik de taşıyabilirler. Cilt bakımı, saç bakımı,vb. dışında, kadınların güzel görünmek için bazı makyaj sırlarını bilmesi, güzelliklerini ön plana çıkarmalarına imkan sağlayacaktır.

Cilt ve Saç Bakımında Doğru Ürün Seçimi

Saçlarının bakımsız ve yıpranmış olması, kadınları mutsuz eden bir durumdur. Bu nedenle, saç bakımı önemlidir. Saç ve cilt bakımı bu anlamda bir paralellik göstermektedir. Yağlı saç ve cilt için kullanılacak ürünler ile yağsız ve kuru saç- cilt bakımı için kullanılacak ürünler farklıdır. Öncelikle saç ve cilt analizi yaptırmak gereklidir. Sonrasında, uzman dermotolog, kişiye uygun ürünleri, önerecektir. Bununla beraber, mevsim geçişlerinde kullanılacak kozmetik ürünlerin farklı özellikte olması gerektiği, unutulmamalıdır. Uzman analizine bağlı kalarak, uygun ürünler kullanılmalıdır.

Doğru Makyaj Tüyoları

  • Kadınlar, doğru makyaj yaparak, güzelliklerine güzellik katabilirler.
  • İnce dudaklar için, dudak kalemi ile bir çerçeve oluşturup, aynı renk ruj kullanmak oldukça işlevseldir. Dolgun dudaklar için bir başka yöntem ise, dudakların ortasının beyaz renkli dudak kalemi ile doldurulması ve sonra rujun sürülmesidir. Böylelikle dudağın ortası aydınlık olacak, ince dudaklar, daha dolgun görünecektir.
  • Renkleri doğru kullanmak bir başka güzellik sırrıdır. Söz gelimi, kırmızı ruj kullanan bir kadın, daha sonra hafifçe silmek, abartıdan kurtaracaktır.
  • Göz makyajı doğru yapıldığında, kadın kesinlikle dikkat çekici olacaktır. Kirpikler kıvrılır ve ardından, maskara alttan yukarı olacak şekilde sürülür. 1 dakika sonra ikinci kat sürülür.
  • Bunun yanı sıra, makyaj malzemelerinin her zaman temiz olması önemlidir. Ayrıca, yatmadan önce makyajın mutlaka temizlenmesi, uygun ürünlerle cildin nefes alması sağlanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here