Rasta Saç Modeli Nedir ve Nasıl Yapılır

Rasta Saç Modeli Nedir ve Nasıl Yapılır

Hemen her dönemde tercih edilme oranını koruyan rasta saç modeli özellikle farklı görünmek isteyen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Pek çok ünlü ismin de saçının tamamına ve ya bir kısmına rasta saç modeli yaptırarak beğeni topladığı görülmektedir. Hem kadınlar hem de erkekler için farklı görünme ve kolay kullanım avantajı sağlayan rasta saç modeli kolayca uygulanabilmektedir.

Geçici Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Saçını değiştirmek isteyen fakat beğenmemekten korkan kişiler ve çabuk sıkılan her gün yeni bir saçla uyanmak isteyenler için geçici rasta kullanmak oldukça güzel bir yöntemdir. Geçici rasta ile pişman olmaktan korkmadan yeni stiller denenebilir. Saçlar öne ve arkaya olmak üzere iki ayrı parçaya ayrılarak arka kısım atkuyruğu şekline getirilir. İşleme öndeki parçanın alt kısmından başlanmalıdır. Kuvvetli bir saç köpüğü sürülerek ellerin arasına saçlar alınır ve birbirine sürtülür. Bu işlem yapılırken saç tutamları sanki küçük silindirler şeklini alacaktır. Ön kısım bittiğinde arka kısma geçilir ve aynı işlem tekrarlanır. Geçici rasta saç şekli elde edilir. Gün sonunda yıkanarak saçlar eski haline döner.

Kalıcı Rasta Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kalıcı rasta saç uzmanları ya da kuaförler tarafından yapılmaktadır. Rasta tığ ve balmumu gibi maddeler kullanılarak istenilen kalınlıkta ve istenilen bölgeye uygulanabilir. Ayrıca çoğu kuaförde sentetik rasta seçeneği de bulunmaktadır.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)