Hamilelik Döneminde Bilmeniz Gerekenler

Hamilelik Döneminde Bilmeniz Gerekenler

Birçok kadın anne olmak ister. Genç kızken kurulan evlilik hayalleri evlenince anne olma hayaline dönüşür. Evlat sahibi olmayı birçok çift ister. Evlat sahibi olmak isteyen gençler buna karara verdikten sonra hemen evlat sahibi olmak için harekete geçerler. Lakin hamile kalmadan önce anne adayının bazı hazırlıklar yapması gerekir. Her şeyden önce sağlıklı bir bedene sahip olmak gerekir. Ruhsal açıdan hazır olmak da bedenen hazır olmak kadar önemlidir.

Hamileliğe Hazırlık Nasıl Başlar

Hamile kalmadan önce hem kadın hem erkek doktora gitmelidir. Fark edilecek bir rahatsızlık yada durum hamilelik durumu değiştirebilir. Eğer evlat sahibi olmayı planlıyorsanız mutlaka uzman doktorlara gidin ve genel bir kontrol yaptırın. Babanın da doktora görünmesi önemlidir. Kalıtsal rahatsızlıkların fark edilmesi açısından önemlidir. Anne adaylarının doktora görünmesi daha da önemlidir. Anne bebeği bedeninde taşıyacaktır. Bu yüzden bedeni anne olmaya hazırlamak çok önemlidir. Eğer önceden gelen bir rahatsızlığımız varsa bunu doktora mutlaka söylemeliyiz. Bebek olmasında bu rahatsızlıkların etkisini öğrenmeliyiz.

Hamile Kıyafetleri Seçimi Yaparken

Hamilelikte Dikkat Edilecekler

Eğer hamile kalmak istiyorsak hem erkek hem kadın bazı alışkanlıklarından uzaklaşması gerekir. Sigara, alkol gibi alışkanlıklar hamile kalmayı zorlaştırabilir. Aynı zamanda gebelik döneminde de sorunlar yaşanabilir. Kadının ve erkeğin uyku düzeninin düzgün olması önemlidir. Sağlıklı beslenme, spor yapma gibi faktörler hem hamile kalmayı kolaylaştırır hem de sağlıklı bir dönem yaşanmasını sağlar. Tiroid sorunu olanlar hamilelik döneminde çok özenli davranmalıdır. Ayrıca astım, kalp sorunu olanlar bu dönemi dikkatli geçirmelidir. Ayrıca şeker hastaları ve tansiyon hastaları için de bu dönem çok özenli olmalıdır.

https://www.modasyon.net/hamile-ese-nasil-iyi-bir-koca-olunur.htm

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)