Moda İnsanın Kendine Yakışanı Giymesi Mi?

Moda İnsanın Kendine Yakışanı Giymesi Mi?

Söz konusu moda olduğunda hemen herkesin bir fikri ve kendince bir teorisi vardır. Bu nedenle, arkadaşlardan, eşten dosttan alınan moda tavsiyeleri her zamana yeterli verimliliği sağlayacak nitelikte değildir. Moda gündeme geldiğinde herkesin en az bir kez söylediği veya duyduğu söz; moda insanın kendine yakışanı giymesidir, sözleridir. Ancak klişeleşmiş bu kavramın sorgulanmadan kabul edilmesi yerine doğruluğunun tartışılması gerekli olduğu söylenebilir.

  • Vücudunu Tanımak

Her kadının hayatında en az bir kez düştüğü yanılgı çok sevdiği ve gerçekten güzel bir giysiyi vücudunu sorgulamadan giymesidir. Kadınlar söz konusu kıyafetler olduğunda, yapıları gereği konuya her zaman mantıkları ile yaklaşamazlar. Ancak bir kıyafetin zarafetini ve güzelliğini belirleyen, ne fiyatı, ne kumaşı nede kesimi değildir. Öncelikle dikkate alınması gerekli olan nokta, kıyafetin kendi vücut hatlarınız ile uyum içinde görünüp görünmediği olmalıdır. Herkesin vücudunda daha çok beğendiği veya diğer bölgelerine göre daha çok kusurlu bulduğu yanları vardır. Önemli olan modayı takip ederken de, kıyafet seçimi yaparken de kusurlu noktalarınızı gizleyecek parça tercihleri yapmaktır.

  • Moda Nedir?

Moda, popüler kültürün sürekli gelişen ve değişen dalgalarının giyim sektörü üzerindeki etkisidir. Modayı her daim takip etmek ve modaya uymak ne yazık ki her zaman mümkün olamamaktadır. Ancak modayı adım adım takip etseniz dahi, fiziğinize uygun olmayan parçalar seçtiğinizde trend görünebilir ancak şıklığı yakalayamazsınız.

  • Modaya Ve Proporsiyonunuza Uygun Giysileri Kombinleyin!

Atılacak en doğru adım vücudunuzu tanıdıktan sonra, modayı ve proporsiyonunuza uygun giysileri aynı kombin içerisinde birleştirmektir. Vücudunuza uygun ve kendinize yakışanı giymek doğru parçalar ile tamamlandığında sizi hiçbir zaman demode yapmayacaktır. Kusurlu bölgelerinize uygun giysiler seçerek hem kendinize yakışanı giymeniz hem de modaya ayak uydurmanız mümkündür.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)