Beyaz Kına Modası Yaygınlaşıyor

0
1.189
Okuma

beyaz-kina-modasiBu yıl moda camiasında elbise trendlerinden daha çok aksesuar trendleri konuşulur oldu. Hemen hemen her yıl çanta, yüzük, kolye, ayakkabı ve kemer gibi aksesuarlarla yeni trend belirleyen kadınların bu sonbaharda ki trendi beyaz kına oldu.

Bir çok uygarlığın eskilerden beri kullandığı, düğünlerimizde ve gecelerimizde dahi kullanılan kına, bir aksesuar olarak moda içerisinde ki yerini alıyor. Tarih öncesi zamanlarda başta Mezopotamya olmak üzere Nil Nehri çevresinde güzellik ve cilt bakımı için kullanılan kına artık 2014 – 2015 yılının yeni trendi olarak karşımıza çıkıyor.

Beyaz kınanın içerisinde bulunan mineraller cildi ölü hücrelerden arındırarak cilde tazelik ve canlılık getiriyor. Cildi besleyen beyaz kına ile artık hazırladığınız kombinlere aksesuar arama derdini çekmeyeceksiniz. Bugüne kadar gördüğünüz tüm aksesuarlardan farklı olan beyaz kına, karakterinizi yansıtacak yazı ve sembollerin vücudunuzda hayan bulmasını sağlayacak.

Özellikle pastel boyalarla oluşturulan kombinlerde bayanların tercih ettiği beyaz kına, çeşitli sembol ve desenlerle elinizde, sırtınızda, omzunuzda ve bacaklarınızda hoş bir aksesuar olarak yer alabilir. Kınanın beyaz renkli olmasının en iyi yanı, oluşturabileceğiniz her kombinle uyumlu olmasıdır. Kışın altınıza beyaz jean giyerek oluşturacağınız bir kombinde, en dikkat çeken aksesuar yanınızda taşıdığınız çanta veya boynunuza astığınız kolyeler değil, elinizde ki beyaz kınalardan yapılmış desenler olacaktır.

Dövme yaptırmak isteyenler için de farklı bir alternatif olan beyaz kına ile vücudunuzda istediğiniz yere, istediğiniz şekilde dövme yaptırabilirsiniz. Böylelikle vücudunuza daha kalıcı bir aksesuar yaparak hazırlayacağınız kombinler için aksesuar aramaya son verebilirsiniz.

Cildinde çatlak ve çizik olan bayanların rahatsız edici tüm görüntülerini ortadan kaldıran beyaz kına cildin üst tabakasını soyarak cildin yenilenmesine de yardımcı olur. Tüm bunların dışında içinde ki antioksidanlar sayesinde gün boyunca cildin gözeneklerinin kapanmasını ve yıpranmasını engeller.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here