Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
1.328
Okuma

gelinlik-secerkenDüğün günü, insanın hayatında ki en önemli günlerden biridir. Erkekler için bu gün ne kadar önemliyse kadınlar için de bir o kadar önemlidir. O gün giyilecek olan gelinlik ne çok süslü ne çok sade olmalı. Eğer düğün gününüz yaklaşıyor ve hala gelinliğinizi seçmediyseniz bu yazıyı mutlaka okuyun.

  • İlk başta, gelinlik seçmeden önce size nasıl bir gelinliğin yakışacağını ve nasıl bir gelinlik istediğinize karar verin.
  • Randevu sistemi ile çalışan gelinlikçilere randevu alarak hafta içi gitmeye çalışın. Hafta içi gelinlikçiler daha sakin olacağından sizinle daha fazla ilgilenebilirler.
  • Düğün gecesi takılıp düşmemek için eteğin ön tarafının yerden yukarıda olmasına özen gösterin.
  • Düğünü yapacağınız mevsime göre alacağınız gelinliğin kumaşına da dikkat etmelisiniz. Yazın ipek, tül ve şifon gibi kumaşlar ; kışın ise mikado, krep ve saten kumaşları tercih edin.
  • Düğünün yapılacağı mevsimin dışında, mekan da gelinlik seçiminde önemli rol oynar. Eğer düğününüz kır düğünü şeklinde olacaksa daha rahat yürüyebileceğiniz ve daha sade modelleri seçmelisiniz. Eğer düğününüz bir salonda olacaksa daha gösterişli ve kabarık modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Hayatınızda bir kez yaşayacağınız bu gece için seçeceğiniz gelinlik vücudunuza uygun ve unutulmak bir gelinlik olmalıdır.

Zayıf ve uzun boylular için iki parçalı gelinlik modelleri oldukça uygundur.

İri göğüslü bayanlar için askılı modeller uygundur. Dekolte ve straplez türü gelinlikler düğünde rahat hareket etmenize engel olabilir.

Kısa boylu bayanlar için “V” yakalı modeller gelinlik için uygun olabilir. Bununla birlikte saç modeli olarak topuzun seçilmesi hem boyu uzun gösterecek hem de görünüşünüzü farklılaştıracaktır.

Kalın belli bayanlar için balenli ve korsajlı tek ya da çift parçalı gelinlikler tercih edilebilir.

Çok kilolu bayanlar gelinlik modellerinde sade ve küçük taşlarla süslenmiş modelleri seçerek daha zarif bir hava yakalayabilirler. Bunun dışında robadan şifonlar kullanılarak da beden ölçüleri kaybedilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here