Çocuğunuzun Pişik Kremini Evde Hazırlayın

Çocuğunuzun Pişik Kremini Evde Hazırlayın

Dünyanın en değerli varlığı olan çocuklar hayatımıza girdikten sonra dünyanın en büyük mutluluğunu yaşarız onlara kendimizden daha çok dikkat eder onları korumak için her şeyi yaparız. Çocuklar çok hassas yapıdadır. En çok sorun yaşadığımız olaysa çocukların pişik olmalarıdır. Hassas olan çocukların pişik olmasının birçok sebebi vardır. Bu sebepler başta altları ıslanan çocuklarda pişik oluşmasıdır. Altı ıslandıktan sonra bir saati geçen her çocukta pişik olur. Bazı bezlerin kötü olması kalitesiz bezle hassa olan deriye nüfus ettiğinde deride kızarma ve yanma olur çocuk için oldukça olumsuz durum yaratır. Bazı çocuklarda deri hastalıkların olması bezle kapanan deride oluşan pişikler.

Pişik olan çocuğun yardımına pişik kremleri koşmaktadır ama bu pişik kremlerin de ne kadar sağlıklı olduğunu bilemeyiz. Kremin için de ne olduğunu iyi gelir mi gelmez mi sorusu kafamızda soru işareti oluşturur. Size önerimiz kendi çocuğunuzun pişik kremini kendiniz hazırlamanız, kendiniz hazırladığınız da hem içiniz rahat edecek hem ekonomik olarak bütçenize katkı sağlayacak hem de çocuğunuzun pişik sorunu ortadan kalkacak.

Evde yapabileceğiniz bu kolay pişik kremi formülü ;

Malzemeler ; yarım çay bardağı mısır nişastası, 5-6 damla kadar lavanta yağı

Pişik kreminin yapılışı, mısır nişastasını ve lavanta yağını iyice robottan geçirin ilk önce iyice kıvam bulmasını sağlayın. Kıvamını bulunca karışımı özenle temiz olan bir şişeye veya eski bir pudra kutunda muhafaza edebilirsiniz. Bebeğinizin pişik olan yerlerine sürün etkisinin ne kadar iyi olduğunu kısa süre içinde fark edeceksiniz.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)