Doğal ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

2
216
Okuma

Kilo, fiziksel görünümü etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Herkesin fit ve güzel görünme, giydiğini yakıştırma hayali vardır. Bu hayali gerçekleştirmek içinse ihtiyacınız olan tek şey iradedir. Azimli şekilde zayıflamayı aklınıza yerleştirirseniz kilo vermeniz hiçbir şekilde zor olmayacaktır. Azim kadar önemli olan bir başka etken ise zamandır. Kısa sürede verebileceğiniz en fazla kiloyu vermek isterseniz yapmanız gereken, zamanı iyi ve doğru kullanmaktır. Bu nedenle kendinize en uygun diyeti, sporu belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Doğru Diyet ile Hızlı Zayıflama

Hızlı zayıflama yöntemleri arasında en etkili teknik diyettir. Gerek internet ortamında gerekse halk arasında binlerce diyet alternatifi görüp duymanız mümkündür. Önemli olan en sağlıklı ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacak diyeti uygulamanızdır. Bunun için çevrenizden duyduklarınız ya da okuduklarınıza değil doktorunuzun fikirlerine öncelik vermelisiniz. Diyetisyene gidip yağ ve kas ölçümlerinizi yaptırmalı daha sonra size uygun diyeti başlatmasını istemelisiniz. Her ay düzenli kontroller sayesinde hızla kilo verdiğinizi fark edebilirsiniz.

Karbonhidrat ve Yağdan Korunarak Hızlı Zayıflama

Herkesin bünyesi birbirinden farklıdır. Dolayısıyla zayıflamak için size uygun olan diyet başka birine zarar verebilir. Kendiniz için en uygun diyeti keşfettikten sonra hızla zayıfladığınızı kendiniz de fark edebilirsiniz. Tüm bunların yanında tüm diyetlerin ortak birkaç noktası da yok değildir. Özellikle karbonhidrat ve yağ konusunda tüm diyetlerin katı kuralları vardır. Hiçbir faydası olmayan yalnızca kilo almanıza neden olan karbonhidratlar arasında un, beyaz ekmek, makarna, pirinç gibi temel besinler bulunmaktadır. Akşam yemeklerinin olmazsa olmazı olan karbonhidratları kestiğinizde size ne kadar kilo kaybettireceğini göreceksiniz.

En az karbonhidrat kadar zararlı ve tehlikeli olan bir başka besin ise yağlardır. Yağ tüketirken olabildiğince sınırlı davranmanız gerekmektedir. Zeytinyağı dışında yağ tüketmemeli, margarin ve hayvansal yağlardan uzak kalmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Yalnızca karbonhidrat ve yağ sınırlaması yaparak bir hafta içerisinde 4-5 kilo vermeniz mümkündür.

Doğru Spor ile Hızlı Zayıflama

Zayıflamak isteyen hemen herkesin aklında ilk önce diyet daha sonra spor salonu yer almaktadır. Bilinçsizce saatler öldürülen spor salonlarında verilen kilolar, spor sona erdikten bir hafta sonra olduğu gibi geri alınmaktadır. Bu şekilde bir sonla karşılaştıysanız yanlış spor yapıyorsunuz demektir. Hem hızla kilo vermek hem de verdiklerinizi bir daha almak istemiyorsanız doğru spor yapmalısınız. Spor yapma alışkanlığınız yoksa her şeyden önce yürüyerek işe başlamalısınız. Gün içinde en az 1 saat yürümeli daha sonra haftanın 2 günü kardiyo çalışması yapmalısınız. Kardiyo sporları kalbin daha hızlı çalışmasını sağlayan sporlardır. Bu şekilde 2 gününüzü ayırdığınızda hafta boyunca yaptığınız spordan daha fazlasını yakmış olursunuz. En fazla 1 saat süren kardiyo sporu ile kilo verme hızınız sizi dahi şaşırtacaktır.

Hızlı Metabolizma ile Hızlı Zayıflama

Kısa sürede hızlı kilo vermek isteyen kişilerin unutmaması gereken en önemli konu metabolizmalarıdır. Metabolizmanızı hızlandıracak aynı zamanda size kilo kaybettirecek besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Bunlardan en önemlileri detokslar ve bitki çaylarıdır. Gün içinde içeceğiniz 1 bardak yeşil çay sabahtan akşama dek metabolizmanızın yağ yakmasını sağlayacaktır. Arkasından bir süre geçtikten sonra içeceğiniz 1 bardak siyah çay strese karşı kendinizi korumanızı daha rahat kilo vermenizi sağlayacaktır. Bunların yanında papatya çayı ya da adaçayı da tüketebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Kadınlar için ne kadar uygundur bilmiyorum ama tabata sistemi diye bir şey okumuştum. Yavaş tempo yerine hızlı tempo ile egzersiz yaparak hızlı kilo verme ve güçlenmeyi sağlıyordu. fitandveryhealthy.com Ben şahsen denemeyi düşünüyorum.

  2. yemeden kestiğimizde zayıflıyorum ama en önemlisi sağlıklı zayıflamak yıllar öncesinde bir ayda 10 kilo vermişliğim oldu ama hepsinin daha fazlasını geri aldım son olarak bu yıl fitness yaparak hem kask kütlemi artırdım hem de daha zayıf fit görünüşe sahip oldum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here