İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü

0
1.339
Okuma

İnsanların dış görünümü kendilerini ifade etmekte yardımcı olan en önemli etkenlerden biridir. Bakımlı bir insan her zaman kendini daha rahat ifade edebilir ve özgüveni daha sabit olabilir.

Bakımlı olmak için her zaman saç, kıyafet ve vücut temizliği yeterli olmayabilir. Ağız ve diş sağlığımıza da dikkat etmeliyiz. Günde en az 2 defa dişlerimizi fırça yardımıyla temizlemeliyiz. Ancak bazen ne kadar fırçalarsak fırçalayalım dişlerimiz beyazlamayabilir. Bu durum sigara, kahve ve çay tüketilmesinden kaynaklanmaktadır ve dişler bu sağlıksızlığından dolayı birçok problem yaratabilmektedir. Problemli dişlere sahip olan biri besinleri yeterince çiğneyemez ve bu da çeşitli mide ve bağırsak sorunlarına yol açabilmektedir.

Daha beyaz ve daha sağlıklı dişler için İbrahim SARAÇOĞLU’nun diş beyazlatma formülü:

  • 2 damla kadar zeytinyağı
  • Taze yarım limon
  • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

Verilen ölçülerdeki malzemeleri temiz bir cam kâsede karıştıralım ve fırça yardımıyla bu karışımı dişlerimize uygulayalım. 2 dakika kadar dişlerimizi bu karışımla fırçaladıktan sonra soğuk ile ılık arası bir ısıdaki suyla durulayalım. Haftada 2-3 defa uygulayabileceğimiz bu kür kısa zaman sonra dişlerimizin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekenler ;

Beyazlatma işlemi sırasında sıcak / soğuk hassasiyeti oluşabilir. Bu durum geçicidir ve dişlerimize zarar vermez. Doğru zaman ve ilaç konsantrasyonu kullanıldığı takdirde zamanla ortadan kalkacaktır. Gerekli durumlarda flor uygulaması yapılabilir. Beyazlatma karışımı uygulandığı dönemlerde kahve, sigara, çay gibi renk verici maddelerin kullanılması sakıncalıdır.

Etki süresi ;

Etki süresi uygulanan tekniğe ve konsantrasyona göre değişebilir. Bunun devamlılığını sağlamak için 6 ayda bir pekiştirme tedavisi uygulanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here