Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

0
165
Okuma

Dudaklar ne kadar dolgun ve canlı bir görünüme sahipse o kadar estetik ve cezbedici bir imaj yaratmaktadır. Bayanların pek çoğunun kendi dudaklarıyla ilgili ciddi sıkıntıları vardır. Özellikle kalınlık, incelik konusunda pek çok bayan dolgu işlemini istediğini dile getirmektedir.

Yüz güzelliğini tamamlayan en önemli unsur dudaklardır. Silik bir çerçeveye sahip olan dudaklar yüzde neredeyse yok gibidir. Bu sebeple dudakların olduğundan daha canlı daha kalın gösterebilmek önemlidir.

Kalın ve dolgun dudaklar elde edebilmek için güvenebileceğiniz bir estetik cerrahla görüşmelisiniz. İnceleme yapıldıktan sonra doktorunuz size belli bir gün verecek ve kalınlaştırma işlemini yapacaktır.

Dudak kalınlaştırma işlemi kişinin kendi dokuları kullanılarak yapılabilmektedir. Yağ hücreleri, kişinin kendi derisi bunun için malzeme olabilmektedir. Bu seçimin en büyük dezavantajı ise iyileştirmeyi geciktirmesidir. Bunun yerine yapay malzemeler kullanılarak estetik operasyon şeklinde birkaç dakika içinde sonlandırılmaktadır.

Dudak Kalınlaştırma İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Dudakların ortasından başlanarak çerçeveye renk verecek ve belirginleştirecek bir madde ile sınırdan işlem yapılmaktadır.

Dudak kalınlaştırma işlemi toplamda 15 dakika süren bir işlemdir. Kişinin tercih ettiği işleme göre süre uzayabilmektedir. Yalnızca kalınlaştırma değil de dolgu ve benzeri işlemler de yapılacaksa bu durumda farklı seanslar uygulanabilmektedir. Tek bir işlem yapılsa dahi en az 2 ayrı seans düzenlenmektedir. Bunun temel nedeni kontrollerin yapılıp son işlemlerin gözden geçirilmesidir.

Dudak Kalınlaştırma İşlemi Acı Verir mi?

Dudak kalınlaştırma işleminde kişiye acı veren herhangi bir durum söz konusu değildir. İşlemler lokal anestezi ile bölgesel olarak uyuşturulmaktadır. Bunların yanında dudak kalınlaştırma işleminin iyileşme süreci de acı verici değildir. Kişi en geç 5 gün içerisinde kendini eskisi gibi iyi hissedebilmektedir. Bu süreçte bilinmesi gereken en önemli detay, hastaya göre neticenin değiştiğidir.

Her hastanın iyileşme süreci aynı değildir. İşlem acı vermediği gibi sonrası da acı verici değildir fakat kimi hastaların acı eşiği daha düşük olabilmektedir. Dolayısıyla sonrasında ağrı ve acı çektiğini dile getirenler de olabilmektedir. Kişinin kendisi deneyimleyip kendisi değerlendirmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here