Eyeliner Kullanmanın Püf Noktaları

0
1.309
Okuma

Makyajı seven biri olun ya da olmayın, herkesin kabul ettiği bir şey var ki, göz makyajı en önemlisi! Peki göz makyajında; gözlerimizi daha da belirginleştirip, büyük görünmesini istiyorsak? Yüzünüze hiçbir şey sürmeden sadece gözlerinize çektiğiniz eyeliner ya da kalemle bir anda kendinize farklı bir hava katabilirsiniz. Ancak, çok şıkken de yanlış bir şekilde uygulanmış bir eyeliner, bir anda tüm güzel görüntünüzü bozabilir. O zaman eyeliner kullanmanın püf noktaları nelermiş bir görelim.

Eyeliner sürmeye gözlerinizin ortasından başlayın. Bu, çizgi kalınlığını daha rahat ve kolay ayarlayabilmenizi sağlayacaktır.

Gözünüzü ikiye ya da üçe bölerek sürmeniz daha doğru olacaktır. Tek hamlede süremediğiniz için üzülmeyin.

Yaptığınız yanlışları, kulak çöpüne süreceğiniz makyaj temizleme suyuyla ya da kremle silebilirsiniz.

Gözlerinizin dip kısmına daha ince, kuyruk kısmına doğru kalınlaştırarak bir çizgi çekin.

Kuyruk kısmını çizerken taşırmaktan ya da eşit olmamasından korkuyorsanız; kredi kartınızı koyarak ya da bir bandı yapıştırarak istediğiniz çizgiyi çizdikten sonra kaldırabilirsiniz. Tabi bant saydam olduğu için daha rahat eşit olup olmadığını görme açısından daha avantajlı olabilir.

Küçük gözleriniz için ayrıca, gözlerinizin içine çekeceğiniz ten rengi bir göz kalemi, ya da beyaz, çok daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Eğer tüm çabalara rağmen eyelinerı düzgün çekemiyorsanız ve aceleniz varsa; ilk önce göz kalemiyle çizin ve onun üzerinden eyeliner kullanın. Bu yöntem, elleriniz alışana kadar size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here