Geniş Basenler İçin Giyim Tavsiyeleri

0
508
Okuma

İlkbahar mevsiminin gelmesi ile beraber hava sıcaklığı artmaya başlıyor. İlkbaharın gelişi sadece hava koşullarını değil, doğanın uyanışını, renkliliği ve canlılığı da beraberinde getiriyor. İlkbahar mevsiminin gelişi yaz mevsiminin habercisi olarak bilindiği için genç, yaşlı, kadın, erkek veya çocuk herkes gerek ruhsal gerekte bedensel olarak daha farklı olup daha farklı görünmek istiyor. Genel olarak hava şartları ve ruhsal değişime bağlı olarak insanlar daha çok mevsimlerin değişmesinden dolayı kıyafet alışverişinde bulunmayı tercih ediyor.

Ancak bu durum yaz mevsiminde kilo problemi olan kişiler için oldukça zorlayıcı bir durum hâlini alabiliyor. Bunun nedeni ise daha çok yaz mevsimine giriş döneminde kış mevsiminde alınan kilolarının daha belirgin olarak ortaya çıkması ve yazın daha ince kumaşlı ve rahat kıyafetler tercih edildiği için bu kiloların kış mevsiminde olduğu gibi kıyafetler ile saklanamamasıdır.

Eğer bölgesel kilolarınıza bağlı şikayetleriniz varsa bu durumu kıyafetleriniz ile rahatlıkla saklayabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için geniş basenleri olanlar için yazlık giyim önerileri yazısını okuyarak fikir sahibi olabilir. Ayrıca burada yer alan fikirleri farklı bölgesel kilo problemlerinize de uygulayabilirsiniz.

Salaş Kıyafetleri Tercih Edin

Genel olarak kilo problemi olan herkes daha bol ve salaş kıyafetler giyerek bu durumu saklamaya çalışır. Ancak bu tarz giyim ürünleri tercih edilirken kilo problemi olan bölgeye bol ve salaş kıyafetler giyip diğer bölümlere dar kıyafetler tercih etmek yanlış bir davranış olacaktır. Bu sebeple eğer basenlerinizde fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsunuz çok dar olmayan bir pantolonun ya da şortun üzerine salaş ve bol bir ürün ile kombin yapmanız doğru olacaktır.

Geniş Basenler İçin Giyim

İspanyol Paçadan Vazgeçmeyin

Moda sürekli değişen bir şey olduğu için her yıl ya da mevsim farklı ürünler moda olabiliyor. Ancak sizin eğer basenlerinizle ilgili kilo sıkıntınız varsa ispanyol paça adı verilen bol paça ürünlerden asla vazgeçmeyin. İspanyol paça bir kumaş pantolonun üzerine yine daha bol ve salaş bir ürün tercih ederek doğru bir kombin yapabilirsiniz. Ayrıca hafif dolgu topuk bir ayakkabı tercih ederek hem boyunuzu daha uzun gösterip hem de daha zayıf görünebilirsiniz.

Etek Seçimi

Eğer etek giymeyi sevip de basen bölgenizin geniş olmasından dolayı etek giyemiyorsanız doğru şekilde kombin yaparak etek giyebilirsiniz. İlk olarak pileli olarak tabir edilen etek modellerinden uzak durmalısınız. Çünkü bu tarz etekler sizi olduğunuzdan daha geniş basenli gösterir. Ayrıca boyu diz altı olan ve hareketli olmayan kumaştan yapılmış etekleri tercih edebilirsiniz.

Uzun Elbiseler Giyebilirsiniz

Yaz mevsimi denilince akla ilk gelen hiç şüphesiz uzun ve tiril tiril olan elbiselerdir. Eğer elbise gitmeyi seviyorsanız fakat geniş basenleriniz yüzünden elbise giymeyi tercih etmiyorsanız yanılıyorsunuz. Uzun açık renk tiril tiril bir elbiseyi ince bir kemer ile kombinleyip daha zayıf bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu sayede geniş basenlerinizide gizlemeyi başarmış olacaksınız. Ayrıca bu tarz elbiseleri hem gece hem de gündüz giyilecek şekilde kombin yapabilirsiniz.

Erkekler İçin Giyim Önerileri

Genel olarak kıyafetten bahsedilince bu konuda kadınlar daha ilgili olduğu için onlara yönelik tavsiyelerde bulunulur. Ayrıca burada konu genel olarak kadınların çoğunu ilgilendiren bir sorun olan geniş basen problemidir. Ancak bazı erkeklerde bu soruna sahip olduğu için onlara yönelikte birkaç öneri verilmesi gerekiyor. Eğer geniş basenlere sahipseniz kumaştan yapılmış kaprileri ve daha bol olan tişört ya da yazlık gömlekleri tercih etmeniz sizin için uygun olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here