Hangi Maskara Daha İyi ?

Hangi Maskara Daha İyi ?

Biz kadınların olmasa olmazı olan makyaj bizim için oldukça önemlidir. Makyajda da maskara oldukça önemli bir noktadadır. Etkileyici gözler etkilici bakışlar için kaliteli bir maskara lazımdır. Maskaranın kalitesi uzun kirpikleri ortaya çıkarması ve renk seçimi oldukça önemlidir. Günlük kullanımda daha çok siyah ve kahverengi kullanımı tercih edilmektedir. Özel bir seçiminde makyajda ise bu oldukça ideal renkler vardır. Renkli gözlü bayanlar için renkli maskara tercihi doğru olur ve özel günler için de siyah, kahverengi gözlerde renkli maskaralarda kullanılabilir. Renkli gözler için gözleri ortaya koyan renkler seçin göz yapınıza göz şeklinize göre maskara seçin.

Fırça kullanımına dikkat edin iyi bir maskara için bazı özellikler gereklidir. Fırçalar iki şekilde kıl ve plastik fırçalar olmak üzere ikiye ayrılır. Plastik fırçalar kirpikler için tek tek ayırır ve onlara kolayca şekil verir. Ama kullanımına dikkat edin biraz serttir fırçası. Kıl fırçası daha hacimli kirpiklere hacimli bir yapı sağlar. Daha dolgulu daha hacimli şekil verir. Bu fırçalar daha tercih edilmektedir. Bu fırçalar daha kolay kullanılabilmektedir. Kolayca kıvrım sağlar Göze zarar da vermez kıl fırçalarını tercih edin istediğiniz kıvrım ve uzunluktaki kirpikler için. Suya dayanıklı uzun ömürlü maskaralar seçin kalitelisi oldukça önemlidir göz çok hassas bir organdır. Onun için maskara ve kalitesine dikkat edin.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Eylül Tan 9 yıl

    Maskara seçimi gerçekten çok önemli, öyle bayanlar görüyorum ki zaten kiprikleri uzun birde ucuz adi maskaraları sürüp çarşılarda dolaşıyorlar insanı makyajdan soğuturlar.