Havuç Suyu Maskesi ile Aknelere Son

0
1.049
Okuma

Havucun faydalarını saymakla bitiremeyiz . Havuç vücudumuz için çeşitli faydalar içerir. Mide öz suyu eksikliği ağızda kuruluk ve içerdiği A vitamini eksikliğinden kaynaklanan birçok sorununu ortadan kaldırır. Havuç ayrıca da sinir sistemi içinde önemlidir. Hanımlar eğer akneli bir yüz tipine sahipseniz size müthiş tüyolar verebilirim.

Havuç suyu maskesi cildinizin asit baz dengesini sağlar. Biliyorsunuz hasarlı birçok cildin akneli olmasının nedeni cildin üst tabakasındaki asit baz dengesinin bozulmasıdır. Havuç suyu akneli cilt tipine sahip olanlar bulunmaz bir nimettir. Akne tedavisi ihtiyacı olan ciltler için sivilceli, kusurlu ciltler için havuç suyunun faydalarını saymakla bitmez .Onun için hanımlar elinizin altında bulunan malzemelerle hiç bu kadar maske yapmak kolay olmamıştır. Şimdi sizlere birkaç havuç suyu ile yapılan maskeler önerebilirim.

1) Akneli ciltler için yüz maskesi

Malzemeler ;

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı havuç suyu
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
  • 3 damla limon

Yapılışı ;

Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzümüze sürüyoruz. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkıyoruz . Bu maske akneler için onarıcı etkisine sahiptir. Haftada 3 , 4 defa uygulayabilirsiniz

3) Havuç suyu tonik olarak ta kullanabilirsiniz .

Malzemeler ;

  • 1 çay bardağı havuç suyu
  • 1 çay bardağı salatalık suyu

Yapılışı ;

Malzemeleri karıştırarak pamuk yardımı ile akneli cildinize sürebilirsiniz Bu karşımı her akşam uygulayabilirsimiz. Uyguladıktan sonra havuç suyunu ile aknelerinize son verebilirsiniz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here